مهاجرت ورزشکاران، مربیان و مجریان رویدادهای ورزشی به کانادا

مهاجرت ورزشکاران ، مربیان و مجریان رویدادهای ورزشی به کانادا

ورزشکاران، و متخصصان در زمینه های ورزشی ازجمله مربیان و داوران، یکی از سه گروه اصلی هستند که میتوانند تحت برنامه های دولت فدرال کانادا و بعنوان خویش فرما یا Self – employed به این کشور وارد شوند.
Self – employedیا خوداشتغالی یکی از برنامه های مهاجرتی کانادا است. علاوه بر ورزشکاران، افراد فرهنگی نیز میتوانند از این طریق به کانادا مهاجرت کنند. ولی محوریت اصلی این برنامه ویژه ورزشکاران است.

بر اساس بخش ۸۸ از آیین نامه مهاجرت و حمایت از پناهندگان (IRPR) ، قرار گرفتن افراد بعنوان نیروی خود اشتغالی باید از نظر تجربه و سوابق کاری، توانایی و مهارت های لازم را داشته باشند تا در این دسته قرار گیرند. و بتوانند نقش مثبتی در رشد اقتصاد کانادا داشته باشند.

 

تجربه مرتبط

با توجه به آیین نامه مهاجرت و حمایت از پناهندگان (IRPR)، منظور از داشتن تجربه مرتبط حداقل ۲ سال تجربه حداقل ۵ سال قبل از شروع درخواست برای دریافت اقامت دائم کانادا میشود.

شامل:

 • داشتن تجربه حداقل ۲ دوره یکساله تجربه خود اشتغالی در زمینه رشته های ورزشی
 • .داشتن تجربه دو دوره یکساله شرکت در کلاس ها و یا تیم های جهانی در هر یک از رشته های ورزشی میشود.
  و یا
 • .داشتن تجربه یک دوره یکساله از بند۱ و یک سال تجربه در بند ۲درنظر داشته باشید اگر بخواهید درخواست خود را درسال ۲۰۱۹ داشته باشید باید تجربیات مرتبط خود را در سال ۲۰۱۴ و یا قبل از آن اثبات نمائید. برای مثال اگر شما یک قهرمان حرفه ای بوکس در کشور خود بوده اید که هزینه های زندگی خود و خانواده تان را از طریق فعالیت های ورزشی تامین میکردید شما واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا از طریق Self-employed هستید.میزان درآمد شخصی از طریق فعالیت های خوداشتغالی یک عامل بسیار مهم در این زمینه است البته اگر شما یک ورزشکار مشهور باشید. میزان درآمد قابل قبول برای واجد شرایط شدن کاهش می یابد.

 

توانایی و مهارت

متقاضیان باید اثبات کنند قادرند بصورت خود اشتغالی در کانادا به ادامه زندگی بپردازند. افسران اداره مهاجرت به عوامل مختلفی توجه میکنند تا شما را واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا ببینند. برای مثال آنها سوابق کاری متقاضیان را درنظر میگیرند. روابط آنها با جامعه ورزشی کانادا، مکاتبات و روابط آنها با همتایان کانادایی خود، علاوه بر این تمکن مالی افراد نیز درنظر گرفته میشود.

 

مشارکت قابل توجه

مشارکت قابل توجه یک موضوع گسترده و موضوعی است. در این بخش افسران صرفا به تجربه گذشته متقاضی را برسی میکنند و از طریق استدلال درمییابند که آیا این فرد میتواند تاثیری در اقتصاد کانادا ایجاد کند یا خیر.

 

چه فعالیت هایی بعنوان ورزشکار محسوب میشوند؟

NOC مختفف سیستم طبقه بندی ملی حرفه ای کانادا است که سیستم طبقه بندی مشاغل کانادا هم محسوب میشود. هر طبقه بندی کد ۴ رقمی ویژه خود را دارد. فعالیت های ورزشی زیر ۴ دسته اصلی فعالیت های ورزشی محسوب میشوند:

 •  ورزشکاران (۵۲۵۱ )
 • مربیان (۵۲۵۲)
 • مجریان رویداد های ورزشی (۵۲۵۳)
 • رهبران ورزشی، مربیان باشگاهی ، بدنسازی (۵۲۵۴)

برای دریافت اقامت دائم کانادا از این طریق برآورده کردن الزامات اجباری است. متقاضیان باید علاوه بر داشتن تجربه سعی کنند تمام الزامات را برآورده کنند تا واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا باشند.

 

نقاط قوت
متقاضیان برای مهاجرت به کانادا بعنوان افراد نیروی خود اتشغالی ورزشی باید حتما ۳ معیار زیر را رعایت کنند.

 •  آنها باید کلیه شرایط متقاضی خود اشتغالی را داشته باشند (تجربه، توانایی و مهارت و مشارکت قابل توجه)
 •  باید از ۱۰۰ امتیاز موجود حدالق امتیاز ۳۵ را کسب نمایند. (توضیح در ادامه )
 •  آنها باید فارغ ازسوابق کیفری که مربوطبه جرم و جنایت، مسائل مالی و یا مسائل پزشکی باشد فارغ باشند. ( شرایط متقاضی و خانواده او برسی میشود.)

 

امتیاز های زیر برای متقاضیان زیر درنظر گرفته میشود

تحصیلات : تا ۲۵ امتیاز
سابقه کاری ۳۵ امتیاز
سن: ۱۰ امتیاز
دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی: تا ۲۴ امتیاز
سازگاری: ۶ امتیاز

 

اگر افراد ۵ سآل سابقه کاری مرتبط با رشته ورزشی شان داشته باشند امتیاز ۳۵ را کسب میکنند و نیازی به داشتن امتیاز از دسته های دیگر نخواند داشت. بعنوان اثبات دانش زبان انگلیسی و فرانسوی مهارت متقاضیان صرفا با ارائه مدارک بین المللی معتبر مثل آیلتس و یا تافل و برای رشته فرانس مدرک TEF قابل قبول است.

 

اگر قصد تحصیل در کانادا   را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code