بورسیه دکتری

نحوه جایابی متقاضیان بورسیه دکتری اعلام شد

فراخوان بورسیه در خصوص پیگیری وضعیت سه هزار بورسیه بود ، این فراخوان مختص بورسیه های دانش آموخته است که برای جایابی مشکل دارند.
فراخوان امسال بورسیه هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده است، در راستای فراخوان سال گذشته برای جایابی بورسیه ها در هیأت مذکور، در نظر گرفته شد تا افراد دارای صلاحیت علمی جایابی شوند.
فراخوان بورسیه امسال از ۲۳ آبان گذشته آغاز شد و تا ۲۳ آذرماه جاری ادامه دارد . تاکنون ۷۱ نفر ثبت نام کرده اند؛ از این تعداد مدارک ۳۲ نفر شامل حکم بورس و مدرک دکتری کامل بوده ، ملاک پذیرش افراد برای جایابی، حکم بورس و مدرک دکتری است.
برخی هم واجد شرایط نبودند، مثلا افراد دانشجو به سامانه مراجعه کرده بودند یا فردی که در زمان تحصیل، شاغل هم بود که این مورد با قانون مغایرت دارد.
فراخوان فعلی بورسیه برای افرادی است که در یک سال گذشته دانش آموخته شده و به دنبال جایابی هستند.
دانشگاه آزاد در فراخوان جذب خود ، شرایطی هم برای جذب این گروه از دانش آموختگان فراهم آورده و متقاضیان می توانند از ظرفیت دانشگاه آزاد برای جذب بهره مند شوند.
دانش آموختگان بورسیه می توانند بررسی کنند که کدام دانشگاه در وزارت علوم و یا دانشگاه آزاد به رشته آنها اعلام نیاز کرده است و در آن دانشگاه در فراخوان ثبت نام کنند و اگر شرایط علمی مناسب داشته باشند برای جذب اولویت خواهند داشت.
شرایط برای این متقاضیان به گونه ای برای ثبت نام در پایگاه اطلاع رسانی هیات عالی جذب در نظر گرفته شده است که نیازی به مراجعه حضوری نیست و هیات عالی با آنها تماس می گیرد .
یادآور می شود: بارگذاری فرم بورسیه ها از طریق پرتال هیأت عالی جذب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به نشانی اینترنتی http://jz.farhangoelm.ir/farakhan به مدت یک ماه امکان پذیر است .

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code