مصاحبه اسکایپ

هر آنچه که درباره مصاحبه اسکایپ باید بدانید

یکی از اصلی ترین مراحل برای دریافت پذیرش تحصیلی در بعضی دانشگاه های و برای مقاطع مختلف مصاحبه از طریق اسکایپ با کمیته پذیرش دانشگاه می باشد . روند مصاحبه اسکایپ و نحوه پاسخ دادن شما به سوالات مطرح شده می تواند تاثیر مستقیمی بر روند دریافت پذیرش یا اخذ کمک هزینه داشته باشد .

سوالاتی که از شما پرسیده می شود ممکن است درحوزه سوالات عمومی ، سوالات تخصصی و درباره پروژه تحقیقاتی مورد نظر شما باشد .

سوالات عمومی : در این قسمت از سوالات معمولا هدف شما از انتخاب دانشگاه و ادامه تحصیل در رشته مورد نظر شما سنجیده می شود و همچنین ممکن است از شما بخواهند درباره ویژکی های شخصی و توانایی های خود در زمینه مورد نظر توضیحاتی را ارئه دهید.

سوالات تخصصی : در این قسمت که مهمترین قسمت مصاحبه می باشد ، درباره رزومه ، مقالات پژوهشی و ریسرچ پروپوزال شما سوالاتی را مطرح می کنند همچنین ممکن است سوالاتی در حوزه رشته درسی شما پرسیده شود که معمولا دانشجویان با اطلاعات دانشگاهی خود می توانند پاسخ آن را به خوبی جواب دهند.

سوالات مرتبط با پروژه تحقیقاتی : در این قسمت استاد توضیحاتی درباره پروژه تحقیقاتی خود به شما می دهد و ممکن است نظر شما را در رابطه به آن بپرسد ، همچنین در این قسمت سوالاتی راجع به اینکه چه زمانی می توانید به تیم استاد برای پروژه بپیوندید نیز از شما پرسیده می شود .

نکات مهمی که قبل از مصاحبه بهتر است رعایت کنید :

1. محیط اطراف خود را آماده کنید : اگر در پس زمینه شما تصویر جالبی قرار نگرفته است بهتر است آن را در زمان مصاحبه تغییر دهید( قرار دادن یک پس زمینه بیطرف می تواند گزینه خوبی باشد)
2. ظاهری مناسب داشته باشید : در این قسمت باید در حالت رخ به رخ قرار گیرید و با توجه به اینکه شما شخصا در آنجا حضور ندارید ظاهرتان باید یک احساس خوب را برای مخاطبتان ایجاد کند.
3. وب کم خود را امتحان کنید : قبل از انجام مصاحبه حتما دوربین خود را امتحان کنید
4. واضح صحبت کنید: سعی کنید کلمات خود را به درستی و به صورت واضح بیان کنید.
5. حتما در زمان مصاحبه پاسپورت خود راه همراه داشته باشید چون ممکن است برای کنترل هویت از شما درخواست کنند پاسپورت خود را نشان دهید.
6. سعی کنید برای افزایش تمرکز خود از هدفون استفاده کنید .

اگر قصد تحصیل در در دانشگاه های خارج از کشور و اخذ بورسیه تحصیلی را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان را دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code