هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

پس از ایالت متحده، کشور آلمان به عنوان دومین کشوری است که مقصد مهاجرین در جهان است. کشور آلمان، کشوری در حال پیشرفت است که دارای استانداردهای زندگی خوبی می‌باشد. به طور متوسط باید بگوییم که هزینه زندگی در آلمان تقریباً بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بیشتر از ایران است.
بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل به کشور آلمان مهاجرت می‌کنند تا در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. دلیل اینکه دانشجویان زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند این است که دانشگاه‌های آلمان علاوه بر اینکه از استاندادهای بالایی برخوردار است، هزینه تحصیل در آلمان رایگان است. بسیاری از افراد متقاضی دنبال یک جواب درست و کامل در خصوص هزینه زندگی در آلمان و درآمد در آلمان هستند. در ادامه قصد داریم که هزینه زندگی در آلمان را بررسی‌ کنیم.

اطلاعات بیشتر ——–> دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آلمان

کمترین حقوقی که در کشور آلمان برای هر ساعت به دست می‌آید ۸ یورو است. افرادی که تازه کار خود را در آلمان شروع کرده‌اند در مقایسه با کسانی که تجربه کاری آن‌ها بیشتر است، کمتر حقوق می‌گیرند. به طور مثال مهندسی که به تازگی تحصیل خود را به پایان رسانده است در طول ماه تقریباً ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو حقوق می‌گیرد و شخصی که دارای سابقه کار بیشتری است و در یکی از کشورهای اروپایی تحصیل خود را به پایان رسانده است تقریباً بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو دریافت می‌نماید.
پردرآمدترین شغل‌هایی که در اروپا وجود دارد عبارت‌اند از رشته‌های پرستاری، پزشکی و داروسازی. این رشته‌های تحصیلی در آلمان ازجمله بهترین رشته‌ها برای کار است. مهم‌ترین شهرهای اصلی آلمان برلین، هامبورگ و فرانکفورت است که شهر برلین در بین این سه شهر ارزان‌تر است. البته باید به این نکته توجه کنید که میزان درآمد در هر یک از این شهرها متفاوت است، بنابراین معیار مناسبی برای بررسی هزینه زندگی در کشور آلمان نیست.

هزینه اجاره خانه در آلمان

در چند سال گذشته کشور آلمان به‌عنوان یک مقصد مهم گردشگری و تحصیلی برای افراد گوناگون از سراسر جهان تبدیل‌شده است. تعداد افراد مهاجر به کشور آلمان هرسال رو به افزایش است. به همین دلیل طبیعی است که هر یک از آن‌ها با هر هدفی که به کشور آلمان مهاجرت می‌کنند و می‌خواهند که اقامت بلند را داشته باشند به دنبال یک سرپناه برای ادامه زندگی خود باشند. لذا در همین رابطه آگاهی از اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی و هزینه زندگی در آلمان یک مسئله مهم برای این افراد به‌حساب می‌آید. با به دست آوردن اطلاعاتی در خصوص این مسئله می‌توانند به‌راحتی برای سکونت در این کشور تصمیم بگیرند.
به‌طور میانگین هزینه زندگی در آلمان تقریباً بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه است که این مقدار برای یک زندگی سطح خوب در کشور آلمان کافی است.
بخش زیادی از این هزینه برای مسکن و اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی در آلمان استفاده می‌شود. البته میزان این اجاره به این‌که دانشجو در کدام شهر و دانشگاه تحصیل می‌کند متغیر است. ولی درصورتی‌که دانشجو برای سکونت خود خوابگاه را انتخاب می‌کند مسلماً اجاره خوابگاه دانشجویی در آلمان هزینه‌ی کمتری را برای فرد به همراه دارد.
دانشجویی که در دانشگاه‌های آلمان مشغول به تحصیل است می‌تواند هزینه‌ی اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی در آلمان را از طریق کسب درآمد پوشش دهد و یا درصورتی‌که از بورس تحصیلی آلمان استفاده می کند از پرداخت این هزینه تا پایان سال تحصیلی به‌طور کامل معاف خواهد شد.
برخی از مناطق آلمان به دلیل اینکه پیشرفته‌تر است، هزینه‌های زندگی نیز در شهرهای گوناگون آن متفاوت هستند ولی در کل نمی‌توان گفت که آلمان یک کشور گران است. ولی همین هزینه‌ها در هر یک از شهرهای آلمان متفاوت است.

هزینه‌های زندگی در برلین

برلین به دلیل این‌که پایتخت آلمان به شمار می‌رود ممکن است به‌ظاهر شهر گرانی به نظر برسد ولی حقیقت این‌طور نیست. هزینه زندگی در برلین ۴۴ درصد ارزان‌تر از زندگی در لندن و ۴۱ درصد گران‌تر از زندگی در تهران است. هزینه‌های غذا و سلامتی قابل‌تحمل است ولی هزینه اجاره مسکن بسیار بالا است.
در ادامه در مورد هزینه‌های زندگی ۵ شهر مختلف آلمان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

هزینه زندگی در مونیخ

مونیخ به‌عنوان سومین شهر بزرگ آلمان برای زندگی به‌حساب می‌آید که ازنظر هزینه گران‌ترین شهر آلمان است. علاوه‌براین شهر مونیخ عنوان چهارمین شهر دنیا را ازلحاظ استانداردهای زندگی به خود اختصاص داده است. اجازه ندهید که هزینه‌های نسبتاً پایین غذا و سلامتی باعث فریب دادن شما شوند، زیرا هزینه‌های اجاره، پوشاک و فعالیت‌های اجتماعی بسیار بالا هستند. به‌طور میانگین می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی در شهر مونیخ تقریباً ۵۵ درصد بیشتر از هزینه‌های زندگی در تهران است.

اطلاعات بیشتر ———> تجربه زندگی در مونیخ

هزینه‌های زندگی در فرانکفورت

فرانکفورت به‌عنوان پنجمین شهر بزرگ آلمان به شمار می‌رود. این شهر مرکز فعالیت‌های مالی کشور آلمان است که دارای دانشگاه‌های معروف با دانشجویانی از سراسر جهان است. به‌طور میانگین هزینه‌های زندگی در فرانکفورت تقریباً ۵۱ درصد بیشتر از هزینه‌های زندگی در تهران است.

بیشتر بدانید ——–> تجربه زندگی در فرانکفورت

هزینه‌های زندگی در هامبورگ

هامبورگ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آلمان محسوب می‌شود. این شهر بسیار آرام و جذاب است و دانشگاه‌های معتبری در آن وجود دارد.
هزینه‌های زندگی در هامبورگ در مقایسه با فرانکفورت ۲ تا ۷ درصد کمتر است اما میانگین قدرت خرید و درآمد سالانه در شهر فرانکفورت ۵ تا ۸ درصد بیشتر از هامبورگ است.
به‌طور میانگین هزینه‌های زندگی در شهر هامبورگ تقریباً ۵۰ درصد بیشتر از هزینه‌های زندگی در تهران است.

بیشتر مطالعه کنید ——–> شرایط زندگی در آلمان

هزینه‌های زندگی در دوسلدورف

دوسلدورف معروف به پایتخت مد و فشن آلمان است و به‌عنوان مهد صنایع مد در این کشور محسوب می‌شود. علاوه بر این محل جمع شدن آژانس‌های تبلیغاتی و دومین مرکز بانکی آلمان پس از شهر فرانکفورت محسوب می‌شود.
به‌طور میانگین هزینه‌های زندگی در شهر دوسلدورف تقریباً ۵۷ درصد بیشتر از هزینه‌های زندگی در تهران است.

اطلاعات بیشتر ————> مزایای زندگی در آلمان

هزینه‌های زندگی در بن

شهر بن پایتخت سابق آلمان بوده است که هم‌اکنون در حال برداشتن قدم‌های بلند در مسیر تبدیل‌شدن به قطب فناوری اطلاعات و پژوهش‌های پزشکی کشور آلمان است. بتهوون در شهر بن متولدشده است و موزه جذابی از خانه او در این شهر قرار دارد.
به‌طور میانگین هزینه‌های زندگی در شهر بن تقریباً ۳۷ درصد بیشتر از هزینه‌های زندگی در تهران است.

بیشتر بخوانید ——-> شرایط کار در آلمان

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code