هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا یکی از پایین‌ترین هزینه‌ها در اروپا است، به خصوص با توجه به کیفیت زندگی خوبی که دارد بسیار ارزشش را دارد. این کشور شهرت زیادی در زمینه هزینه کم زندگی دارد که هر ساله صدها هزار دانشجوی بین المللی، مهاجران و همچنین میلیون ها گردشگر را به اسپانیا می آورد! اگر به فکر مهاجرت به اسپانیا برای کار یا تحصیل هستید، قطعاً باید یک بودجه واقع بینانه تهیه کنید و اولین جایی که باید شروع کنید آگاهی از تمام هزینه های احتمالی است. در مجموع ایده زندگی در کشوری که یکی از بهترین و کم هزینه ترین کشورهای اروپاست در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد. کشوری که با استفاده از واحد یورویی، جای مناسبی برای زندگی است و این در حالی است که با وجود شرایط اقتصادی سختی که به این کشور حاکم است، همه از زندگی خود راضی هستند.

در این مقاله برخی از مهم ترین اطلاعات در مورد هزینه های زندگی در اسپانیا برای خارجی ها را پوشش خواهیم داد. موضوعاتی مانند هزینه های مسکن، هزینه های غذا و تفریح، هزینه های حمل و نقل و موارد دیگر. ما همچنین هزینه زندگی در چندین شهر بزرگ اسپانیا مانند مادرید و بارسلونا را ارائه خواهیم داد. قبل از شرح اطلاعات هزینه زندگی در شهرهای مهم اسپانیا، خوب است که بدانید دانستن زبان اسپانیایی برای پیدا کردن کار در اسپانیا و همچنین ارتباط با مردم محلی بسیار مهم است.

برای شروع، مهم است که توجه داشته باشید که هزینه زندگی در اسپانیا می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد. همیشه مهم است که به یاد داشته باشید که سبک زندگی نقش مهمی در بودجه افراد دارد. در این مقاله ما عمدتاً هزینه های یک دانشجوی متوسط ​​یا مهاجر جوان را که برای یک دوره 6 تا 12 ماهه به اسپانیا نقل مکان می کنند، ارائه می دهیم.

همه چیز درباره هزینه زندگی در اسپانیا

مردم به دلیل آب و هوای خوب، غذاهای شگفت انگیز، فرهنگ غنی و البته هزینه کم زندگی به اسپانیا هجوم می آورند. به طور کلی اسپانیا کشور بسیار گرانی برای زندگی نیست. این امر به ویژه برای کسانی که از مناطق با حقوق بالاتر (اروپا شمالی، آمریکای شمالی، استرالیا و غیره) می آیند، صادق است.

چیزهایی مانند غذا خوردن در یک رستوران، تفریح و سایر مسائل کاملاً مقرون به صرفه است. با وعده های غذایی بین 10 تا 30 یورو برای هر نفر می توان یک زندگی خوب انتظار داشت. در واقع، در برخی از مناطق اسپانیا، می‌توانید هنگام سفارش نوشیدنی، از کل بشقاب تاپاس (سیب زمینی خشک- غذای معروف اسپانیا) لذت ببرید و فقط هزینه نوشیدنی را پرداخت ‌کنید که معمولاً حدود 2 تا 3 یورو هزینه دارد.

سیستم مراقبت های بهداشتی اسپانیا نیز برای بین المللی ها بسیار در دسترس و مقرون به صرفه است. با این حال به خاطر داشته باشید که همیشه داشتن یک برنامه بیمه درمانی خصوصی خوب در اسپانیا مهم است (به خصوص اگر از اتحادیه اروپا نیستید). هزینه های حمل و نقل عمومی معمولاً بین 40 تا 50 یورو در ماه است. به یاد داشته باشید این هزینه از شهری به شهر دیگر متفاوت است.

بیشتر بودجه شما صرف مسکن و محل اقامت شما می شود. به این معنی که میزان پرداخت شما کاملاً به مکان و موقعیت زندگی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، زندگی شخصی در مرکز شهر مادرید بسیار پرهزینه تر از اشتراک یک آپارتمان در خارج از مرکز یا در یک منطقه روستایی خواهد بود. برای شهرهای اسپانیایی با اندازه متوسط ​​باید حدود 600 تا 900 یورو برای اجاره ماهانه خود بپردازید.

هزینه های زندگی در بزرگترین شهرهای اسپانیا

مانند هر کشور دیگری، بزرگترین و کلان شهرها می توانند بسیار گران باشند. در این مورد، مادرید و بارسلونا به دلایل زیادی گران ترین شهرها برای زندگی هستند. علاوه بر این، متوجه خواهید شد که قیمت ها در شمال اسپانیا بسیار بیشتر از جنوب شهر است. بسیاری از این هزینه ها به مسکن و سایر موارد ضروری مربوط می شود. با این حال، زندگی نسبتاً مقرون به صرفه در این شهرها غیرممکن نیست.

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا

علاوه بر متوسط ​​هزینه های زندگی، زندگی در اسپانیا به عنوان دانشجو شامل هزینه های شهریه شما و هر گونه هزینه اضافی که با برنامه شما همراه است (تحصیل در خارج از کشور، کتاب های درسی، فعالیت های فوق برنامه درسی و غیره) همراه خواهد بود. هزینه های تحصیل برای دانشگاه های اسپانیا بسته به برنامه ها، مکان، بورسیه های خاص یا خصوصی یا دولتی بودن دانشگاه متفاوت است. اما این به خود دانشگاه نیز بستگی دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی معمولا بین 200 تا 4000 یورو متغیر است. در حالی که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی می تواند تا 30000 یورو هزینه داشته باشد. اما همانطور که در بالا ذکر کردیم، این هزینه ها کاملاً به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما باید آنها را به دقت در نظر بگیرید. علاوه بر این، شهروندانی که از خارج از اتحادیه اروپا به اسپانیا می آیند باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهند که هزینه های خاص خود را دارد. این ویزاها بسته به هر ملیت می توانند از 60 تا 200 یورو متغیر باشند.

هزینه زندگی در مادرید

.

مادرید یکی از گران ترین شهرهای اسپانیا است. اما با این وجود هنوز هم در مقایسه با سایر پایتخت های اروپایی مانند پاریس، لندن و … نسبتاً مقرون به صرفه است. این امر به ویژه زمانی صادق است که بدانید مادرید یک شهر واقعا شگفت انگیز است. مادرید علاوه بر اینکه یک مرکز فرهنگی و تاریخی است، شهری فوق العاده سرزنده و پر جنب و جوش است. این شهر پر از رستوران ها، موزه های مشهور جهان و مغازه های شگفت انگیز است. موقعیت آن در مرکز ایبریا، سفر به اسپانیا، پرتغال و اروپا را نیز بسیار آسان می کند. برای اطلاع از نشانی سفارت اسپانیا در تهران روی لینک مربوطه کلیک کنید.

مادرید به عنوان یکی از شهرهای برتر جهان برای مهاجران و به طور کلی یک شهر بین المللی رتبه بندی شده است. البته فراموش نشود مادرید پایتخت اسپانیا نیز هست! در مجموع، مادرید مکانی درجه یک برای زندگی است. اگر به دنبال هزینه های زندگی در مادرید هستید، تخمین می زنیم که یک دانشجو یا مهاجر ​​می تواند بین 800 تا 1500 یورو در ماه هزینه کند. این بودجه شامل اجاره و گردش های گاه به گاه نزدیک به مرکز شهر مادرید است. زندگی در نقاط دورتر شهر و تهیه غذا در خانه می تواند این هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. اگر قصد اقامت اسپانیا را دارید باید ابتدا نسبت به دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص انواع ویزای اسپانیا روی لینک مربوطه کلیک کنید.

هزینه اجاره خانه در مادرید

 • هزینه های تخمینی: 300 تا 800 یورو در ماه

همانطور که قبلا ذکر کردیم، بیشتر هزینه های ماهانه شما از اجاره خانه است. محبوبیت مادرید در بین افراد بین المللی ها و محلی ها به طور یکسان باعث شده است که میانگین هزینه اجاره در دهه گذشته به شدت افزایش یابد. مادرید مانند هر شهر دیگر، محله‌های شیک و سطح بالا، محله‌های شیک و متوسط، محله‌های مقرون به صرفه و حومه‌هایش را دارد. همه آنها محدوده قیمتی خاص خود را دارند که باید مد نظر داشته باشید. قیمت یک اتاق در مرکز مادرید می تواند از 350 یورو شروع شود و تا جایی که می توانید تصور کنید بالا می رود. در حالی که قیمت های خارج از مرکز می تواند از 250 یورو شروع شود. برای کاهش هزینه‌ها، اکثر دانشجویان بین المللی اتاق های اشتراکی با هم اتاقی های خود اجاره می کنند که معمولاً بسته به منطقه و سبک اتاق، هزینه 350 تا 600 یورو برای هر اتاق را به همراه دارد. اگر ترجیح می دهید تنها زندگی کنید، انتظار پرداخت اجاره حدود 750 یورو یا بیشتر را داشته باشید.

هزینه اجاره خانه در مادرید
هزینه مواد غذایی در مادرید

هزینه مواد غذایی در مادرید

 • هزینه های تخمینی: 200 تا 350 یورو در ماه

وقتی صحبت از هزینه زندگی در مادرید به میان می آید، خرید غذا با هزینه بسیار کم در ذهن می آید. البته، بودجه شما با توجه به سبک زندگی و ترجیحات شما تعیین می شود. اگر از سوپرمارکت‌هایی مانند el Corte Inglés، Carrefour Bio و فروشگاه‌های تخصصی خرید کنید، باید قیمت‌های بالاتری بپردازید. اما در کل، اگر از سوپرمارکت هایی مانند el Día، Carrefour، Lidl و Mercadona خرید می کنید، می توانید به راحتی با حداقل 50 یورو در هفته خرید کنید. علاوه بر این، می‌توانید میوه‌فروشی‌ها، نانوایی‌ها و ماهیگیرهای محلی خود را بررسی کنید تا اقلام محلی و تازه تهیه کنید.

صرف غذا در مادرید می تواند هر قیمتی که فکرش را می کنید باشد. تاپاس‌بارها و کافی‌شاپ‌های محلی می‌توانند برای یک میان وعده و نوشیدنی تا 5 یورو هزینه دریافت کنند، در حالی که مجبور هستید برای خوردن یک وعده غذایی کامل برای 2 نفر، در محله‌های شیک در مادرید ممکن است چند 100 یورو هزینه پرداخت کنید. همه چیز به سبک زندگی شما بستگی دارد. بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه های غذا، استفاده از منوی روزانه Menu del Día است. این یک منوی تخفیف دار (شامل نوشیدنی) با اقلام انتخابی است که معمولاً بین 10 تا 12 یورو هزینه دارد. با رزرو از طریق The Fork، ضمن لذت بردن از تمام رستوران‌های شگفت‌انگیز مادرید، در هزینه های خود صرفه‌جویی کنید.

هزینه حمل و نقل در مادرید

 • هزینه های تخمینی: 2 تا 90 یورو در ماه

مادرید شهری فوق‌العاده بزرگ است، بنابراین شکی نیست که در نهایت باید از سیستم حمل‌ونقل عمومی مادرید استفاده کنید. این سیستم از خطوط مترو، مسیرهای اتوبوس و قطارهای منطقه ای تشکیل شده است و می تواند شما را به هر جایی که نیاز دارید برساند. حمل و نقل عمومی در مادرید به عنوان یکی از بهترین سیستم های اروپا از نظر سازماندهی، فرکانس، تمیزی و قابل اطمینان بودن شناخته می شود. اکثر افرادی که اغلب از مترو استفاده می کنند، برای کارت حمل و نقل ماهانه مادرید ثبت نام می کنند. هزینه دریافت کارت 4 یورو است. با استفاده از این کارت برای یک دوره 30 روزه استفاده نامحدود از سیستم حمل و نقل پرداخت می کنید.مادرید همچنین شاهد افزایش گزینه های حمل و نقل برقی و سازگار با محیط زیست بوده است. اگر ترجیح می دهید دوچرخه، اسکوتر الکترونیکی یا موتور الکترونیکی کرایه کنید، گزینه های زیادی در دسترس است.

هزینه حمل و نقل در اسپانیا
هزینه آب و برق در مادرید

هزینه قبوض آب و برق در مادرید

هزینه قبوض آب و برق اغلب در اجاره ماهانه شما لحاظ نمی شود. این هزینه ها به زمان مصرف و عادات سبک زندگی شما (میزان استفاده از گرمایش، چراغ، تهویه و غیره) بستگی دارد. میانگین مصرف گاز/برق/آب 45 یورو (برای هر اتاق) و متوسط قبض اینترنت در کل آپارتمان بسته به ارائه دهنده اینترنت حدود 40 یورو است.

هزینه تفریح و سرگرمی در مادرید

 • هزینه های تخمینی: 150 تا 300 یورو در ماه

  همیشه کاری برای انجام دادن در مادرید وجود دارد، صرف نظر از علایق شما! می توانید هر بار از موزه ها، تئاترها و رویدادهای فرهنگی گرفته تا پیاده روی در کوهستان، کاوش در پارک های مادرید و لذت بردن از زندگی شبانه گسترده لذت ببرید. هزینه های اوقات فراغت می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • عضویت در باشگاه: از 20 یورو در ماه شروع می شود
  • ورودی موزه: 3 تا 15 یورو
  • بلیط سینما: 6 تا 13 یورو
  • نوشیدنی در بار: 6 تا 20 یورو
هزینه تفریح در مادرید

تمام کارهایی که باید در مادرید انجام دهید را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بیشترین استفاده را از زمان خود می برید. همچنین مطمئن شوید که از پلتفرم های تخفیفی در سراسر شهر استفاده می کنید. هزینه های اضافی که با آن مواجه خواهید شد، برای خدمات تلفن همراه و طرح های سیم کارت شما خواهد بود. پیشنهادات پیش‌پرداخت می‌تواند از 6 یورو در ماه شروع شود، در حالی که برنامه‌های قراردادی می‌توانند تا 30 یورو در ماه هزینه داشته باشند. خوب است بدانید که مادرید جز برترین شهرهای اسپانیا محسوب می شود.

هزینه زندگی در بارسلونا

.

تجربه زندگی در اسپانیا و در شهر بارسلونا یک حس متفاوت است. بارسلونا دومین شهر بزرگ اسپانیا پس از مادرید است. این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد در جهان برای مهاجرت به اسپانیا است. با توجه به موقعیت غبطه‌انگیزش با دریا و کوه، این موضوع جای تعجب ندارد. بارسلونا همه چیزهایی که میخواهید را دارد! امروزه مهاجرت به خارج از کشور بسیار رایج شده است، چه برای یادگیری یک زبان جدید، چه برای یک شغل جدید و یا صرفاً تجربه زندگی در جایی متفاوت. مهم نیست دلیل شما برای نقل مکان به بارسلونا چیست، یکی از مهم ترین مواردی که قبل از مهاجرت باید در نظر بگیرید، هزینه زندگی در شهر جدید است. آگاهی از هزینه ماهانه زندگی به شما کمک می کند تا تصمیمی عاقلانه در مورد محل زندگی خود بگیرید و بتوانید پول خود را بهتر مدیریت کنید. اگرچه بارسلونا یکی از گران ترین شهرهای اسپانیا برای زندگی است، اما به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر شهرهای اروپایی مانند لندن، اسلو و زوریخ است.

هزینه اجاره خانه در بارسلونا

مانند سایر نقاط جهان، مکان و موقعیت مکانی یک شهر جنبه ای است که به شدت بر قیمت محل زندگی شما تأثیر می گذارد. هر منطقه و محله بارسلونا با دیگر مناطق بسیار متفاوت است. باید بدانید که بخش بزرگی از جایی که شما برای زندگی انتخاب می‌کنید به نیازهای فردی شما بستگی دارد. اگر به دنبال یک محله با بودجه مقرون به صرفه هستید، دور ماندن از مناطق توریستی تر پیشنهاد می شود. سعی کنید مناطقی مانند Sants و Poble Nou را جستجو کنید، که کمی دورتر از مرکز شهر هستند.

 • میانگین هزینه یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر: 900 یورو
 • میانگین هزینه یک آپارتمان 1 خوابه دورتر از مرکز شهر: 700 یورو
هزینه اجاره خانه در بارسلونا
هزینه مواد غذایی در بارسلونا

هزینه مواد غذایی در بارسلونا

هزینه خواربار تا حد زیادی به عادات خرید شما بستگی دارد، به ویژه مغازه هایی که برای خرید مواد غذایی انتخاب می کنید اهمیت زیادی در هزینه های شما دارند. میانگین هزینه ماهیانه در سوپرمارکت هایی مانند Lidl یا Aldi حدود 150 یورو خواهد بود. اما اگر می‌خواهید از سوپرمارکت‌های سطح بالاتری مانند Corte Inglés یا Carrefour خرید کنید، هزینه ماهیانه 200 یورو یا بیشتر خواهد بود. نمونه هایی از قیمت متوسط مواد غذایی در بارسلونا:

 • شیر (1 لیتر): 0.87 یورو
 • 1 قرص نان: 1.26 یورو
 • تخم مرغ ( 12 عدد): 2.15 یورو
 • موز (1 کیلوگرم): 1.77 یورو
 • سیب زمینی (1 کیلوگرم): 1.32 یورو

هزینه حمل و نقل عمومی در بارسلونا

بارسلونا یک سیستم حمل و نقل عمومی عالی دارد که با قیمتی بسیار ارزان تر از سایر شهرهای بزرگ جهان ارائه می شود. شما می‌توانید تنها با ۲.۴۰ یورو یک بلیت بخرید که برای همه اشکال حمل ‌و نقل مانند مترو، تراموا، اتوبوس و قطار معتبر است. گزینه های دیگری نیز وجود دارند که می توانند در دراز مدت پول بیشتری را برای شما ذخیره کنند:

 • کارت T-sual، امکان سفرهای نامحدود برای مدت یک ماه: 40 یورو برای 1 منطقه
 • کارت T-casual، 10 سفر به قیمت 11.35 یورو
 • کارت T-jove، سفرهای نامحدود به مدت 90 روز برای افراد زیر 25 سال: 80 یورو برای 1 منطقه
 • کارت T-16، کودکان و جوانان 4 تا 16 ساله دارای سفر رایگان نامحدود هستند

همچنین یک انتخاب محبوب برای رفت و آمد در بارسلونا، دوچرخه است. سیستم دوچرخه عمومی Bicing وجود دارد که دارای مکان‌هایی برای سوار شدن دوچرخه در سرتاسر شهر است و برای این کار دو انتخاب برای پرداخت دارید: نرخ ثابت 50 یورو برای سال یا 35 یورو برای هر استفاده. هزینه اضافی بسته به زمانی که صرف دوچرخه می کنید دارد. هزینه تاکسی در بارسلونا به ازای هر کیلومتر 1.10 یورو است، اگر از نقشه استفاده کنید، برنامه های موبایل FreeNow و Cabify نیز وجود دارند که مانند Uber (که در شهر ممنوع است!) کار می کنند.

هزینه حمل و نقل در بارسلونا
هزینه قبوض آب و برق در بارسلونا

هزینه قبوض آب و برق در بارسلونا

یک سوال کلیدی که باید قبل از اجاره هر جایی بپرسید: آیا اجاره شما قبوض هم می شود؟ اگر آپارتمانی را انتخاب کنید که از شما بخواهد خدمات استاندارد خود را به طور جداگانه بپردازید (مانند آب، برق، گاز و گرمایش)، قیمت ها را بپرسید. در زیر قیمت‌های متوسط اعلام شده است:

 • برای یک نفر در یک آپارتمان 60-70 متری، حدود 100 یورو برای گاز، برق
 • اینترنت 35-40 یورو

هزینه غذا خوردن در بیرون

هزاران رستوران در بارسلونا وجود دارند، بنابراین هزینه می تواند واقعا متفاوت باشد! هزینه یک وعده با پیش غذا و دسر می‌تواند بین 7 تا 20 یورو باشد. برای صرفه جویی در هزینه صرف غذا در بیرون از خانه )و همچنین بازدید از موزه ها( کارتی وجود دارد. این کارت به شما کوپن های غذا و تخفیف هایی برای پول صرف غذا در خارج از خانه می دهد، که همیشه مردم بارسلونا از آن استقبال می کنند!

بررسی اجمالی هزینه ها در بارسلونا:

 • میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان 1 خوابه: 700-900 یورو در ماه
 • میانگین هزینه آب و برق و اینترنت: 100-150 یورو در ماه
 • میانگین هزینه مواد غذایی: 150 یورو در ماه
 • بلیط حمل و نقل عمومی: 2.40 یورو
 • هزینه متوسط ​​غذا در رستوران: 7-20 یورو
هزینه رستوران در بارسلونا

اکنون شما ایده بهتری از هزینه زندگی در بارسلونای اسپانیا خواهید داشت. بنابراین می تواند برنامه ریزی دقیق تری از هزینه های زندگی خود در اسپانیا داشته باشید. توصیه می کنیم که در وعده های غذایی خود برنامه ریزی کنید. یک کارت حمل و نقل طولانی مدت بخرید. بجای اجاره آپارتمان در لحظه آخر، وقت زیادی را صرف تحقیق در مورد آپارتمان مورد نظر خود کنید. اگر برای مهاجرت به اسپانیا و اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های زندگی نیاز به کمک دارید با ما در تماس باشید. (توصیه نامه)

هزینه زندگی در سایر شهرهای اسپانیا

اگر قصد تحصیل در اسپانیا را دارید بهتر است از هزینه تحصیل در اسپانیا آگاهی کامل پیدا کنید. وقتی صحبت از تقسیم هزینه های زندگی در اسپانیا برای خارجی ها می شود، جنبه های زیادی باید در نظر گرفته شود. مثلا قصد دارید به کدام منطقه در اسپانیا بروید و آیا می خواهید در یک شهر بزرگ زندگی خواهید کنید یا یک شهر کوچک. در چه نوع آپارتمانی زندگی خواهید کرد، آیا هم اتاقی دارید و چه نوع سبک زندگی را ترجیح می دهید. برای کمک به شما، به ابزار باورنکردنی معروف به Numbeo نگاهی بیندازید. با Numbeo می توانید یک نمای کلی شگفت انگیز از هزینه های یک شهر خاص در اسپانیا و همچنین مقایسه هزینه ها در شهرهای مختلف اسپانیا داشته باشید. شما حتی می توانید هزینه زندگی در یک شهر خاص اسپانیایی را با شهر خود مقایسه کنید و این ابزار یک تفکیک کامل و جامع به شما ارائه می دهد. برای اطلاع از جزییات بورسیه اسپانیا روی لینک آن کلیک کنید.

تا اینجا به اطلاعات عمومی درباره هزینه زندگی در اسپانیا دریافت کردید اما می توانید در ادامه نیز جزئیات بیشتری را درباره هزینه زندگی در اسپانیا از جوانب مختلف دریافت کنید:

 1. هزینه خرید ملک در اسپانیا
 2. تجربه زندگی در مادرید
 3. تجربه زندگی در بارسلونا
 4. آب و هوای شمال اسپانیا
 5. سرمایه گذاری در اسپانیا
 6. خرید ملک در اسپانیا
 7. ثبت شرکت در اسپانیا
 8. پناهندگی اسپانیا
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

4.9/5 - (18 امتیاز)