هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا یکی از کم ترین مبالغ در جنوب اروپا است (البته شما از آفتاب و آب و هوای دلچسب اسپانیا به طور رایگان استفاده خواهید کرد!). تمام هزینه های زندگی در اسپانیا شما برای داشتن یک زندگی متوسط می تواند بین 20 تا 22 هزار یورو باشد. برای داشتن یک وعده غذایی اصلی (ناهار) شما باید هزینه ای بین 12 تا 20 یورو پرداخت کنید که البته این هزینه شامل مدت زمانی نزدیک به یک ساعت برای صرف وعده غذایی در محل رستوران است.

در مجموع ایده زندگی در کشوری که یکی از بهترین و کم هزینه ترین کشورهای اروپاست در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد. کشوری که با استفاده از واحد یورویی، جای مناسبی برای زندگی است و این در حالی است که با وجود شرایط اقتصادی سختی که به این کشور حاکم است، همه از زندگی خود راضی هستند.

تا اینجا به اطلاعات عمومی درباره هزینه زندگی در اسپانیا دریافت کردید اما می توانید در ادامه نیز جزئیات بیشتری را درباره هزینه زندگی در اسپانیا از جوانب مختلف دریافت کنید:

  1. هزینه خرید ملک در اسپانیا
  2. هزینه اجاره واحد مسکونی در اسپانیا
  3. مالیات کشور اسپانیا
  4. هزینه حمل و نقل
  5. هزینه زندگی در مادرید
  6. هزینه زندگی در بارسلونا
 
هزینه خرید ملک در اسپانیا
هزینه خرید ملک هر متر مربع دو هزار یورو به بالا میباشد.

اطلاعات بیشتر —– >  خرید ملک در اسپانیا

هزینه اجاره واحد مسکونی در اسپانیا

آپارمان تک خواب در مرکز شهر حدودا 500 یورو به بالا

آپارمان سه خواب در مرکز شهر حدودا 800 یورو به بالا

مالیات کشور اسپانیا

چه کسی باید مالیات اسپانیا را پرداخت کند؟

اگر شما یک ساکن رسمی در اسپانیا طبقه بندی می شوید، مالیات کشور اسپانیا در درآمد شما در سراسر جهان محاسبه می شود، در حالی که مقادیر مالیاتی وجود دارد. اگر شما غیر ساکن هستید در اسپانیا فقط در اسپانیا درآمد اسپانیا را پرداخت می کنید – معمولا با نرخ ثابت – که درآمد بالقوه را نیز بر اموال اسپانیا حتی اگر ملک خود را اجاره نکرده باشید. مالیات اسپانیا نیز به مالکیت مالکیت، سرمایه گذاری و کالاها و خدمات (مالیات بر ارزش افزوده) در اسپانیا اعمال می شود.

مالیات کشور اسپانیا بین دولت و دولت های منطقه ای تقسیم شده است، هر کدام از 17 منطقه مستقل اسپانیا تصمیم می گیرند نرخ مالیات و بدهی های خود را تعیین کنند. این به این معنی است که نرخ مالیات اسپانیا در سراسر کشور برای مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، مالیات بر ثروت، مالیات بر درآمد سرانه و مالیات ارثی متفاوت است. علاوه بر این، کارگران در اسپانیا باید به مالیات های اجتماعی اسپانیا کمک کنند. سال مالی مالیات اسپانیا از 1 ژانویه تا 31 دسامبر اجرا می شود. بخشی از هزینه زندگی در اسپانیا مربوط به پرداخت مالیات و مقدار آن می باشد.

هزینه حمل و نقل

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کمک زیادی به پایین آمدن هزینه زندگی در اسپانیا می کند. بسته به نوع وسیله حمل و نقلی که استفاده می کنید، ممکن است هزینه بالا یا پایینی را در این زمینه داشته باشید. به طور کل هزینه زندگی در اسپانیا برای همه افراد یکسان نیست و به شیوه زندگی که دارید بستگی دارید، زندگی در اسپانیا می تواند مقرون به صرفه باشد یا میتواند بسیار پر هزینه و این کاملا به خود شما بستگی دارد.

موسسه دانش‌گستر کوه نور با بیش از 11 سال سابقه درخشان در زمینه اقدام برای اخذ ویزای اسپانیا، در نظر دارد برای عزیزانی که تمایل به اخذ ویزا و اقامت در اسپانیا را دارند، جلسه‌های مشاوره برگزار نماید. در صورت تمایل برای شرکت در این جلسات می‌توانید با دفتر موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس حاصل نموده و از راهنمایی‌های همکاران ما بهره‌مند شوید.

هزینه زندگی در مادرید

مادرید به عنوان پایتخت کشور اسپانیا غالباً دارای هزینه های بیشتری نسبت به سایر شهرهای این کشور است، در حالت کلی می توان هزینه های زندگی در مادرید را در سه گروه هزینه زندگی در مادرید، هزینه مسکن در مادرید و هزینه خورد و خوراک در مادرید دسته بندی کرد که در این بین بیشترین هزینه برای مسکن خواهد بود. هزینه اجاره یک واحد مسکونی یک نفره تقریبا بین 250 الی 600 یورو در ماه خواهد بود و هزینه های رفت آمد نیز می تواند به مبلغ سالانه ای در حدود 200 یورو برسد و در کنار این هزینه ها می توانید مقدار 3 الی 7 هزار یورو برای خورد و خوراک خود در نظر بگیرید.

اطلاعات بیشتر  درباره ——->  شهر مادرید

هزینه زندگی در بارسلونا

هزینه زندگی در بارسلونا نیز تقریباً مثل شهر مادرید است. بارسلونا در گروه شهرهای اصلی اسپانیا قرار دارد و وجه تمایز بسیار مهمی که با سایر شهرها دارد توریستی بودن این شهر است. در مجموع می توان هزینه مسکن در بارسلونا را ماهانه 300 الی 600 یورو در نظر گرفت، تامین مواد خوراکی در بارسلونا هم ممکن است هزینه ای 250 الی 300 یورویی را برای شما در بر بگیرد و در نهایت هزینه حمل و نقل شما نیز ممکن است ماهانه کمتر از 80 یورو باشد که شامل تخفیف های دانشجویی نیز خواهد بود.

اطلاعات بیشتر  درباره ——->  شهر بارسلونا