هزینه زندگی در فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند

هزینه زن

هزینه زندگی در فنلاند

فنلاند به­عنوان یکی از کشورهای اروپایی شناخته می­شود که در همسایگی نروز، روسیه و سوئد قرار گرفته است و آب و هوای قطبی برآن حاکم است. علیرغم اینکه خورشید در فنلاند به­صورت نامنظمی طلوع و غروب دارد اما اقتصاد این کشور بسیار رونق داشته و پیشرفت­های زیادی داشته است. وجود اقتصاد پویا موجب شده تا کیفیت سطح زندگی مردم کشور فنلاند بسیار بالا باشد و باوجود اینکه هزینه زندگی در فنلاند بسیار بالا است اما درآمد مردم این کشور نیز بالا بوده و همین مسئله موجب رونق اقتصادی و پیشرفت کشور فنلاند شده است.

حقوقی که مردم فنلاند در طول ماه به­دست میاورند بیشتر از ۲۰۰۰ یورو است که این مبلغ به­خوبی قادر است هزینه­های زندگی افراد را تحت پوشش خود قرار دهد. فنلاند به­عنوان یکی از کشورهای اروپایی از رونق بسیار خوب و قابل توجهی در بازار کار برخوردار است و همین موضوع بر هزینه زندگی در فنلاند تاثیر گذاشته است. هزینه زندگی در فنلاند شامل موارد بسیاری می­شود که در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

هزینه اجاره در فنلاند

افرادی که تمایل دارند در کشور فنلاند اقامت داشته باشند باید مکانی مناسب را برای اقامت و سکونت خود در نظر بگیرند. هزینه ای که برای اجاره آپارتمانی با یک اتاق خواب باید پرداخت شود در صورتی که در مرکز شهر واقع شده باشد در حدود ۹۳۰ دلار برای هر ماه خواهد بود. اما چنانچه فرد تمایل داشته باشد آپارتمان یک خوابه­ای را در حومه شهر اجاره کند باید مبلغ ۷۰۲ دلار را برای هر ماه بپردازد. هزینه اجاره در فنلاند به­عنوان یکی از مهم­ترین بخش هزینه زندگی در فنلاند شناخته می­شود و افراد باید به آن توجه ویژه­ای داشته باشند.

آن­دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمانی با سه اتاق خواب هستند و اغلب مرکز شهر را برای اقامت در نظر می­گیرند باید برای هرماه اقامت خود مبلغ ۱.۶۴۵ دلار را پرداخت نمایند در حالی که اجاره آپارتمانی با سه اتاق خواب در حودمه شهر تنها ۱.۰۱۹.۵۶ دلار هزینه خواهد داشت. برخی از افراد نیز تمایل دارند آپارتمانی را در فنلاند خریداری کنند که باید برای هر متر مربع در مرکز شهر مبلغ ۵۶۱۰ یورو را بپردازند اما زمانی که حومه شهر را برای خرید آپارتمان خود در نظر داشته باشند تنها در حدود ۳.۹۴۲ دلار را برای هر متر مربع خواهند پرداخت.

هزینه خوراک در فنلاند

بخشی دیگر از هزینه زندگی در فنلاند مربوط به غذا و مواد غذایی می­شود که هزینه قابل توجهی است. افرادی که تمایل دارند خود آشپزی کنند می­تواند مواد غذایی را از فروشگاه­ها تهیه کرده و هزینه خرید یک هفته مواد غذایی را بپردازند. هزینه خوراک در فنلاند نیز به نسبت برخی از کشورهای اروپایی کمی بالا است اما در صورت تهیه مواد غذایی برای یک هفته می­توان هزینه­ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد. به­طور کلی هزینه خوراک در فنلاند در حدود ۴۰.۳۹ دلار برای یک هفته است.

هزینه حمل و نقل در فنلاند

حمل و نقل نیز یک بخش مهم از هزینه زندگی در فنلاند را شامل می­شود و باید توجه ویژه­ای به آن داشت. هزینه حمل و نقل در فنلاند در صورتی که افراد تمایل داشته باشند از تاکسی برای رفت و آمد خود استفاده کنند کمی بالا خواهد بود اما تهیه بلیط ماهانه می­تواند کاهش چشمگیری در هزینه حمل و نقل در فنلاند داشته باشد. خرید بلیط یک­طرفه به­صورت روزانه ملزم به پرداخت ۳.۳۴ دلار است اما خرید بلیط به­صورت ماهانه به­صرفه­تر بوده و افراد تنها ۵۹.۸۴ دلار را پرداخت خواهند کرد.

هزینه ورزش و تفریح در فنلاند

برخی از افراد تمایل دارند بخشی از هزینه زندگی در فنلاند را به اوقات فراغت خود اختصاص داده و به ورزش و دیگر تفریحات بپردازند. هزینه ورزش و تفریح در فنلاند با توجه به شرایط اقتصادی و موقعیت افراد می­تواند متفاوت باشد. بلیط سینما در فنلاند برای هرنفر در حدود ۱۳.۸۶ دلار قیمت دارد و برای رفتن به باشگاه افراد باید ماهیانه مبلغ ۶۶.۶۰ دلار بپردازند. در زمینه هزینه ورزش و تفریح در فنلاند برخی علاقه دارند به بازی تنیس مشغول باشند که در این صورت برای اجاره زمین تنیس باید مبلغ ۱۹.۲۳ دلار را پرداخت نمایند.

هزینه رستوران در فنلاند

مهاجران بسیاری هستند که تمایل دارند گاهی اوقات غذای خود را در رستوران­های فنلاند صرف کنند؛ در این صورت برای میل کردن یک پرس غذایی که از گوشت تهیه شده باید مبلغ ۱۲.۱۹ دلار پرداخت شود که این مختص به رستوران­های ارزان قیمت فنلاند است. هزینه رستوران در فنلاند بستگی بسیاری به سلیقه و نظر شخصی افراد دارد و بخش عمده­ای از هزینه زندگی در فنلاند را می­تواند شامل شود. به­طور کلی هزینه رستوران در فنلاند ۹۰.۷۴ دلار خواهد بود که البته این رقم بادرنظر گرفتن سلیقه و نظر شخصی افراد می­تواند کم یا زیاد باشد.

هزینه زندگی در فنلاند برای دانشجویان کمی متفاوت است و امکان استفاده از تخفیفات دانشجویی برای آن­ها وجود دارد. دانشجویانی که دانشگاه­های فنلاند را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده­اند می­توانند در خصوص کاهش هزینه زندگی در فنلاند از خانه­های دانشجویی استفاده نمایند. علاوه­براین امکان انجام کار دانشجویی به­صورت نیمه وقت نیز برای دانشجویان وجود دارد که البته این امر در صورت داشتن دانش کافی در مورد زبان فنلاندی و یا سوئدی محقق خواهد شد.

چنانچه دانشجویانی که در فنلاند تحصیل می­کنند نسبت به زبان فنلاندی و یا سوئدی آشنایی و تسلط کافی نداشته باشند به سختی می­توانند شغلی نیمه وقت را برای خود پیدا کنند. افرادی که تمایل دارند به کشور فنلاند مهاجرت کرده و یا تحصیلات خود را در دانشگاه­های فنلاند ادامه دهند باید هزینه زندگی در فنلاند را به­مدت یک­سال در حساب بانکی خود داشته باشند. دانشجویانی که به قصد تحصیل وارد کشور فنلاند می­شوند می­توانند بخش عمده­ای از هزینه زندگی در فنلاند را با انجام کار دانشجویی پاره وقت تامین نمایند.

در کشور فنلاند برای یافتن شغلی مناسب و داشتن زندگی راحت باید با زبان فنلاندی آشنایی کامل داشت. یکی از مهم­ترین قوانین ورود به کشور فنلاند تسلط بر زبان فنلاندی است و افرادی که با این زبان آشنایی نداشته باشند برای تامین هزینه زندگی در فنلاند دچار مشکلاتی نیز خواهند شد. دانشجویانی که در مقطع تحصیلی دکترا قصد ورود به کشور فنلاند را دارند می­توانند در طول هفته به مدت ۳۰ ساعت کار نیمه وقت داشته باشند و برای هر یک ساعت کار نیمه­وقت حقوقی در حدود ۸ تا ۱۰ یورو را دریافت خواهند کرد.

 

دگی در فنلاند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code