هزینه های زایمان در کانادا

هزینه های زایمان در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که سیستم اعطای تابعیت در آن مبتنی بر اصل خاک است. یعنی علاوه بر کودکانی که از والدین کانادایی به دنیا می آیند، کودکان دیگری که والدینشان کانادایی نیستند ولی در خاک کانادا به دنیا آمده اند، صلاحیت دریافت تابعیت کانادایی را دارند و می توانند به محض تولد، شناسنامه و پاسپورت کانادایی دریافت کنند  و از بدو تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بدون نیاز به زندگی در کانادا، بهره مند گردند.

امروزه افراد زیادی هستند که دوست دارن فرزندشان در کشور کانادا متولد شود که فرزندشان هویت کانادایی داشته باشد که برای سفر و رفت آمدهای خود در جهان دغدغه ایی نداشته باشند .

زمانی که می خواهید وارد پروسه زایمان در کانادا شوید به عنوان اولین کار شما باید یکی از شهر های کانادا را برای زایمان انتخاب کنید که این شهر می‌تواند مونترال، تورنتو، ونکوور و یا شهرهای دیگر کانادا باشد که این انتخاب به این موضوع بستگی دارد که شما در آن شهر آشنایی دارید یا نه ، در صورتی که آشنایی ندارید مونترال و یا تورنتو بهترین گزینه‌های موجود می تواند باشد. مونترال به دلیل هزینه‌های کمتر نسبت به بقیه شهرها اولویت دارد و اگر هم آشنایی دارید بهتر است به همان شهر برای پروسه زایمان بروید چرا که داشتن یک آشنا(دوست ، فامیل و …) برای شما یک امتیاز مثبت را به همراه دارد . افزون بر تعیین شهر، باید محل سکونت خود را نیز در این مدت حدودا ۴ ماهه مشخص نمایید. این محل سکونت می تواند منزل یکی از بستگان، هتل یا آپارتمانی اجاره ای باشد که بسته به شرایط افراد مختلف، متفاوت خواهد بود .

بهترین زمان برای سوار شدن مادر نوزاد در هواپیما که خطری مادر و فرزند را تهدید نکند، حداکثر تا پایان هفته ۲۸ بارداری معادل پایان شش و نیم ماهگی است که هنوز از زمان باقی مانده بارداری ۱۲ هفته معادل دو و نیم ماه باقی مانده باشد و در این زمان خطر زایمان زودرس و سقط جنین کمتر می باشد . (پرواز بعد از ۲۸ هفتگی ریسک بالایی را به همراه دارد)

پس از رسیدن به کانادا و استقرار ، باید در اولین فرصت به یک پزشک زنان مراجعه نمایید. روند پزشکی و زایمان در کانادا به این صورت می باشد که نمی توان بیمارستان را انتخاب نمود و مستقیما به آن مراجعه کرد باید قبل از زایمان، یک دکتر زنان و زایمان را مشخص نمود و تحت نظر او بود و به بیمارستانی که او معرفی می کند مراجعه کنید و ضمن تشکیل پرونده، زایمان کودک را ثبت کرد.

 

ریز هزینه های زایمان در کشور کانادا:

ویزیت دکتر خانوادگی : ۷۰دلار

ویزیت اول دکتر متخصص :۱۵۰دلار

ویزیت دوم دکتر متخصص: ۱۲۰ دلار

ویزیت های بعدی دکتر هر کدام :۴۰ دلار

آزمایش قند خون :۱۸۰ دلار

سونوگرافی :۱۰۰ دلار

آزمایش قند خون قبل از عمل :۸۰ دلار

دستمزد زایمان سزارین برای دکتر :۲۵۰۰ دلار

دکتر بیهوشی :۱۰۰۰ دلار

دستیار دکتر :۲۰۰ دلار

یک شب اتاق خصوصی :۳۰۰۰ دلار

آزمایش ها و ریکاوری و … برای مادر :۱۴۰۰ دلار

هزینه آزمایش های نوزاد و یک شب اتاق :۱۷۰۰ دلار

مجموع کلی :۱۱۰۰۰ دلار

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های برتر اروپا یا کانادا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان را دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code