اخذ ویزای آلمان

ویزای آلمان

سفر به آلمان و ویزای آلمان همیشه دارای روال مشخص و سازمان دهی شده ای بوده است، و به صورت خاص بعد از معاهده سال ۱۹۸۵ این شرایط به شکلی شده است که شهروندان محدوده شنگن می توانند بدون هیچ محدودیتی به سایر کشورهای عضو تردد داشته باشند، در حالی که شهروندان خارج از این محدوده برای تردد به کشورهای عضو تعهد شنگن باید مدارک قابل قبولی را ارائه کنند تا بتوانند ضمن احراز شرایط ورود به این محدوده، ویزای کشور مورد نظر را دریافت کنند.

هدف اصلی شنگن، کنترل دسترسی مستقیم به کشورهای عضو برای شهروندان است که آلمان هم جز این کشورها است، و کسانی که شهروند کشور آلمان باشند یا اقامت آلمان را داشته باشند می توانند بدون نیاز به ویزا و هیچ محدودیتی به سایر کشورهای عضو شینگن سفر کنند.

اخذ ویزای آلمان

مساله جالبی که باید بدانید این است برخی از کشورها نیازی به گرفتن ویزای آلمان برای اهداف توریستی و تجارتی ندارند به شرطی که مدت حضور آن ها در آلمان در هر نیمسال کمتر از ۹۰ روز باشد.

در نتیجه کسانی که ملیت آن ها یکی از ۶۲ کشور فوق نیست باید برای ورود به کشور آلمان درخواست ویزا کنند و البته نکته قابل توجه این است، کسانی که حتی پاسپورت یکی از ۶۲ کشور فوق را دارند، برای اقامت بیش از ۹۰ روز در کشور آلمان باید برای اخذ ویزای آلمان اقدام نمایند.

هزینه‌ ویزای آلمان

برای پرداخت هزینه‌ی ویزای آلمان باید آن را به شکل نقدی و به یورو به سفارت آلمان پرداخت کنید. توصیه می‌شود که مبلغ مورد نظر را به طور دقیق به همراه داشته باشید و آن را بپردازید. نکته‌ی قابل توجهی که وجود دارد این است که این هزینه را تنها می‌توانید به صورت اسکناس پرداخت کنید و نمی‌توانید آن را به صورت سکه بپردازید.
ویزای ترانزیت نوع A
• پایین ۶ سال: رایگان
• بین ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو
• بالاتر از ۱۲ سال: ۶۰ یورو
ویزای شینگن نوع C
• پایین ۶ سال: رایگان
• بین ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو
• بالاتر از ۱۲ سال: ۶۰ یورو
ویزای طولانی مدت برای اقامت
• پایین ۱۸ سال: ۳۰ یورو
• بالای ۱۸ سال: ۶۰ یورو

انواع ویزای آلمان

با این مقدمه در ادامه انواع ویزای آلمان را مورد بررسی قرار می دهیم:

ویزای توریستی آلمان : این نوع ویزای آلمان برای کسانی است که قصد دارند برای سفرهای توریستی، ملاقات دوستان و اقوام به این کشور وارد شوند.

ویزای پیوست آلمان : این نوع ویزا آلمان برای اعضای خانواده شهروندان و کسانی که اقامت آلمان را دارند صادر می شود.

ویزای جستجوی کار آلمان : برای کسانی صادر می شود که قصد جستجوی کار ضمن حضور در آلمان را دارند.

ویزای تحصیلی آلمان : این نوع ویزا برای کسانی است که قصد دارند برای گذراندن یک دوره آموزشی یا تحصیل آلمان ورود کنند و مدت زمان مشخصی را اقامت داشته باشند.

ویزای کار آلمان : اگر کسی بتواند یک موقعیت کاری در کشور آلمان داشته باشد و بر اساس پیشنهاد یا قرارداد کاری ویزای کشور آلمان را دریافت کند، ویزای کاری آلمان برای ایشان صادر می شود.

ویزای تجاری آلمان : برای کسانی که نیاز دارند مدت زمانی بیش از ۹۰ روز را در آلمان برای راه اندازی یک تجارت در آلمان بمانند.

ویزای ترانزیت آلمان : کسانی که قصد دارند از طریق یکی از فرودگاه های آلمان به یک کشور دیگر که مقصد اصلی ایشان است سفر کنند، این نوع ویزا آلمان را دریافت خواهند کرد.

ویزای علمی آلمان : برای کسانی که به هدف انجام یک تحقیق یا مطالعه به آلمان دعوت می شوند صادر می شود.

ویزای کارآموزی آلمان : این نوع ویزای آلمان برای اهداف آموزشی صادر می شود.

ویزای درمانی آلمان : کسانی که دچار یک بیماری خاص هستند و قصد دارند که برای ویزیت یک پزشک یا بهره گرفتن از یک درمان خاص به آلمان ورود کنند این نوع ویزای المان را خواهند گرفت.

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای آلمان

برای دریافت ویزای توریستی آلمان باید مدارکی را ارائه دهید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. به این نکته توجه کنید که حتماً باید از مدارکی که ارائه می‌دهید کپی تهیه کنید، زیرا باید به سفارت آلمان ارائه دهید. با این حال در آخر هم اصل و هم کپی مدارک به شما تحویل داده می‌شود.
• ترجمه‌ی مدارک به زبان انگلیسی
• شناسنامه
• گذرنامه‌ای که حتماً اعتباری بیشتر از ۶ ماه داشته باشد.
• کپی از همه‌ی صفحات گذرنامه که در آن‌ها مهر ویزا خورده است به همراه صفحات اول تا پنجم
• ۳ قطعه عکس رنگی با زمینه‌ی سفید، تمام رخ و با سایز ۴*۶
• برگه‌ای که نشان دهد شما در مدتی که در آلمان اقامت دارید هتلتان را رزرو کرده‌اید و یا اینکه در آلمان صاحب خانه هستید.
• منبع مالی: می‌بایست امکانات مالی‌تان در سطح مناسبی باشد (مقدار آن را حتماً چک کنید) علاوه بر این لازم است تا پرینت حساب بانکی‌تان را روی سربرگ انگلیسی و به‌صورت مهر شده تحویل سفارت بدهید.
• بلیت هواپیمای رفت و برگشت
• بیمه‌ی مسافرتی که در کشور آلمان نماینده‌ی معتبر داشته باشد با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورو برای هر شخص.

 

مدت زمان دریافت ویزای آلمان

با توجه به اینکه سفارت آلمان محدودیتی را برای ارائه ویزای آلمان در نظر گرفته است و از سوی دیگر مراجعین نیز زیاد هستند تعیین وقت چندی هفته و یا چندین ماه با توجه به نوع ویزایی که می‌خواهید امکان دارد متغیر باشد، لذا باید این نکته را مورد توجه قرار دهید. برای دریافت ویزای آلمان باید دقت کنید که تمام مدارکتان کامل باشد و اگر مدارک شما ناقص باشد، نقص مدرک می‌خورید و درخواستتان رد می‌شود.
چنانچه فردی که متقاضی دریافت ویزای آلمان است کمتر از ۱۶ سال سن داشته باشد می‌بایست والدین وی امضا کنند. البته در صورتی که برگه راهنمای سفارت را مطالعه کنید به راحتی می‌توانید متوجه شوید که برای دریافت ویزای آلمان به چه مدارکی نیاز خواهید داشت. این نکته را بدانید که قوانین در سفارت آلمان خیلی سریع تغییر می‌کنند، لذا لازم است در این خصوص خود را به روز نگه دارید.

بعد از شناختن انواع ویزاهای آلمان، شایان توجه است که بدانیم هزینه ویزای آلمان چقدر است؟ آسان ترین، مطمئن ترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت به آلمان چیست؟ یقیناً هرکسی بعد از تحقیق می تواند به این نتیجه برسد که بهترین راه مهاجرت به آلمان، مهاجرت تحصیلی به آلمان است که موسسه کوه نور با تجربه ی بیش از ۱۲ سال در زمینه اعزام دانشجو به اسپانیا و اروپا، می تواند در این مسیر شما را همراهی کند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code