ویزای-تجاری-آلمان

ویزای تجاری آلمان

ویزای تجاری آلمان

 

کشور آلمان دارای زیرساخت‌های صنعتی و اقتصادی بسیار خوبی است؛ به همین علت، بسیاری از تجار و صاحبان مشاغل مایل به اخذ ویزای تجاری آلمان هستند. ویزای تجاری آلمان دارای شرایط و ضوابط ویژه‌ای است که در این مقاله به توضیح دقیق آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزای تجاری آلمان

سفر به آلمان به‌قصد کار و حرفه از اهمیت بالایی برخوردار است و گروه‌هایی که متصدی مصاحبه با فرد هستند باید به‌صورت درست وضعیت فرد درخواست‌کننده ویزای تجاری آلمان را بررسی کنند. سفر به آلمان با نیت کار باید در سه قسمت موردبررسی قرار بگیرد.
مورد اول، بررسی این موضوع است که فرد درخواست‌کننده با چه نیتی به آلمان سفر می‌کند و این هدفی که دارد قرار است چگونه پیاده‌سازی شود. به‌طور مثال اگر قرار است که سفر فرد باهدف کارآفرینی باشد باید به‌درستی مشخص کند که در اول کار چند نفر را می‌تواند وارد حیطه کاری کرده و به چه اندازه مالیات پرداخت نماید.
مورد دوم در ارتباط با پتانسیل مالی از طرف فرد است، در مدارک لازم جهت دریافت ویزای تجاری آلمان حساب مالی فرد خیلی دقیق موردبررسی قرار می‌گیرد.
سومین مورد در خصوص شرایطی است که شخص می‌خواهد برای یک کمپانی در آلمان کار کند و این موضوع خود می بایست به‌صورت خیلی دقیق بررسی گردد. در اصل باید میان دو کشور مبدأ و مقصد نامه‌نگاری قانونی انجام شود.

مدارک لازم برای ویزای تجاری آلمان

نخست این شناسنامه و کارت ملی تاریخ‌دار شما است که برای دریافت ویزای تجاری آلمان اهمیت دارد. پاسپورتی که ارائه می‌کنید باید دارای اعتبار بالاتر از ۶ ماه باشد و این تاریخ به نسبت زمانی که برای ویزای تجاری آلمان تقاضا کرده‌اید بررسی می‌شود. کپی از صفحاتی پاسپورت که مهر ویزا خورده شده الزامی است. در اصل باید از صفحات اول تا پنجم پاسپورت کپی گرفته شود.
فرد درخواست‌کننده ویزای تجاری آلمان باید تعداد سه قطعه عکس که دارای پس‌زمینه سفید باشد به سفارت آلمان ارائه کند. اگر فرد برای سفر با خود همراه هم دارد باید دو قطعه عکس از همراه هم ارائه نماید. بر اساس مقررات موجود عکس درخواست‌کننده باید بر روی برچسب ویزا چاپ شود.
موضوع بعدی در رابطه با اسناد و مدارک رسمی شغلی و منبع مالی است. اقدام شما جهت اقامت آلمان با نیت کار و تجارت می‌بایست با وضعیت مالی شما همخوانی داشته باشد، این موضوع بر اساس فرمول ویژه‌ای بررسی می‌گردد. افرادی که می‌خواهند در آلمان شرکت ثبت کنند باید اسناد و مدارک قانونی در این رابطه را ارائه نمایند. دفترچه حساب فرد درخواست‌کننده از اهمیت بالایی برخوردار است.

دعوت‌نامه برای ویزای تجاری آلمان

دعوت‌نامه سومین راه برای گرفتن ویزای تجاری آلمان است. در این وضعیت یک قرارداد میان کمپانی مبدأ و مقصد نوشته می‌شود که کمپانی مبد‌أ باید تضمین کند که فرد درخواست‌کننده دارای تخصص لازم است و با این کار هرگونه خسارت مالی احتمالی از طرف فرد درخواست‌کننده را مورد ضمانت قرار می‌دهد، در چنین وضعیتی کمپانی واقع در کشور آلمان دعوت‌نامه‌ای ارائه می‌کند و این دعوت‌نامه خود یک‌راه خیلی خوب برای گرفتن ویزای تجاری آلمان به‌حساب خواهد آمد. درواقع برای اخذ ویزای تجاری آلمان شما یا باید خود درخواست ثبت شرکت کنید و به‌اصطلاح کارآفرین باشید و یا یک کمپانی در آلمان دعوت‌نامه‌ای برای شما فرستاده باشد بر این اساس که پذیرای شما برای فعالیت کاری در این کمپانی هستند.

مراحل صدور ویزای تجاری آلمان

در ابتدا، فرم درخواست ویزای تجاری آلمان را پرکنید و سپس جهت مصاحبه به‌صورت اینترنتی وقت بگیرید و طبق معمول شماره تماسی مبنی بر این اساس به شما ارائه نمی‌شود. توجه داشته باشید که در روز مصاحبه باید اسناد یادشده همراه بافرم درخواست را به همراه داشته باشید. به‌صراحت می‌توان گفت که ویزای تجاری آلمان در شرایط کنونی با حجم بسیار زیاد درخواست همراه بوده و این اتفاق در تمامی گروه‌ها با تعیین وقت خیلی طولانی همراه است. مهم‌ترین موضوع برای تقاضای شما نود روز پیش از زمان سفر است.

نکات مهم در خصوص ویزای تجاری آلمان

درواقع برای ویزای تجاری آلمان همیشه نمی‌شود زمان مصاحبه را زودتر از موعد دریافت کرد و این موضوع فقط در وضعیت خاص پزشکی انجام می‌پذیرد.
وقت‌های مصاحبه مشخص‌شده تحت هیچ شرایطی قابل لغو نیست، با توجه به این بهتر است زمانی تقاضای گرفتن نوبت کنید که اطمینان دارید می‌توانید در آن زمان در سفارت حضور پیدا کنید.
درصورتی‌که فرد متقاضی ۵۹ ماه پیش از زمان تعیین‌شده برای ویزای آلمان تقاضا کرده باشد و اثرانگشت وی گرفته‌شده باشد دیگر نیازی به حضور فرد برای تقاضا نخواهد بود. توجه داشته باشید که وقت سفارت باید به اسم درخواست‌کننده تنظیم گردد. در این وضعیت وکیل باید در روز تقاضای ویزا کلیه مدارک موردنیاز را به همراه داشته باشد و به سفارت ارائه کند.

اهمیت روز مصاحبه در ویزای تجاری آلمان

ممکن است در ابتدا این‌گونه به نظر بیاید که داشتن مدارک جهت اخذ ویزای تجاری آلمان کافی است. این تفکر کاملاً اشتباه است. به‌طورکلی، روز مصاحبه برای ویزای تجاری آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است. این‌طور فکر کنید که شما در نظر دارید تا یک کمپانی خیلی بزرگ را در کشور آلمان به ثبت برسانید ولی با وضعیت ظاهری نامناسبی، روز مصاحبه در سفارت حضور پیدا می‌کنید، به‌طورقطع باوجود بهترین مدارک حسن نیت خود را زیر سؤال خواهید برد.
موضوع دیگر درباره پرسش‌هایی است که از شما سؤال می شود، داشتن اطلاعات در خصوص سؤالات از قبل باعث می‌شود در زمان مصاحبه مقداری خونسردتر باشید. در این رابطه بهتر است پیش از حضور در سفارت سؤال و جواب های احتمالی را به‌طور دقیق مطالعه کنید.
باید در روز مصاحبه طوری عمل کنید که گویا واقعاً قصد پیشرفت کشور مقصد رادارید و فقط جنبه‌های فردی را برای خود را در نظر نگرفته‌اید. در اصل هر مقدار برنامه‌ریزی روان‌تر و واضح‌تری داشته باشید می‌توانید خود را به گرفتن ویزای تجاری آلمان نزدیک‌تر ببینید. در هر حالتی بهترین را انتخاب کنید. شما برای سفر خود باید جزو بهترین‌ها باشید و این را ثابت نمایید که بهتر از هر فرد دیگری می‌توانید از عهده این کار بربیایید.

چگونه می‌توان ویزای تجاری آلمان را دائمی کرد؟

در ابتدا باید به مدت یک سال در آلمان اقامت کنید و وضعیت کاری شما به‌درستی موردبررسی قرار خواهد گرفت، در حالتی که شرایط شما مورد تأیید باشد می‌توانید اقدام به تمدید مجدد ویزای تجاری آلمان نمایید و بعد از گذشت ۵ سال می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کشور آلمان اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code