ویزای تجاری اسپانیا

ویزای تجاری اسپانیا

ویزای تجاری اسپانیا

اسپانیا از سیستم منظم و دقیقی در خصوص ارائه‌ی ویزا به متقاضیان برخوردار است. در زمینه اعطای ویزای تجاری اسپانیا نیز در مقایسه با دیگر کشورها آسان‌تر عمل می‌کند. علت این مساله نیز پذیرش بسیار زیاد در خصوص ورود سرمایه است که موجب شده دریافت ویزای تجاری به راحتی انجام شود.

شرایط دریافت ویزای تجاری اسپانیا

یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای تجاری اسپانیا ارائه‌ی صحیح مدارک می‌باشد که کار دریافت ویزای تجاری اسپانیا را تسریع خواهد کرد. مساله دیگری که به عنوان یکی از مسایل اساسی در شرایط دریافت ویزای تجاری اسپانیا به آن توجه می‌شود ارائه‌ی دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی یکی از کمپانی‌های معتبر اسپانیایی می‌باشد.
در دعوت‌نامه‌ای که از سوی یک شرکت اسپانیایی برای فرد متقاضی صادر شده باید علت و کلیه جزئیات تجاری به صورت کاملا واضح و شفافی عنوان شده باشد. در اصل دعوت‌نامه ارائه شده نشان‌دهنده این است که کمپانی مدنظر در کشور اسپانیا تمایل دارد تا فرد متقاضی دریافت ویزای تجاری اسپانیا وارد خاک این کشور شود. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که ترجمه دعوت‌نامه باید حتما به زبان اسپانیایی باشد.
اطلاعات شخصی کلیه‌ی دعوت شدگان باید به صورت دقیق و روشن در دعوت-نامه عنوان شده باشد. حتی تاریخ سفر نیز باید به همراه مدت اقامت فرد در کشور اسپانیا به صورت دقیقی توضیح داده شود. اطلاعات هویتی فردی که نامه را امضا کرده از مهم‌ترین مواردی است که باید در زمینه‌ی دریافت ویزای تجاری اسپانیا مورد بررسی قرار بگیرد. در دعوت‌نامه‌ای که ارائه می‌شود باید تقبل هزینه‌ی سفر نیز عنوان شده باشد و نسخه‌ای از دعوت‌نامه به قسمت کنسولی سفارت اسپانیا ارائه خواهد شد و نسخه‌ی دیگر آن در درون پرونده قرار داده خواهد شد.

مدارک لازم برای ویزای تجاری اسپانیا

تمام افرادی که تمایل دارند ویزای تجاری اسپانیا را دریافت کنند باید در ابتدای امر یک سری مدارک را به طور کامل به سفارت کشور اسپانیا ارائه دهند و پس از انجام بررسی‌های لازم در صورت تایید فرد ویزای تجاری اسپانیا برای او صادر شود. در ادامه مدارک لازم برای ویزای تجاری اسپانیا را عنوان خواهیم کرد تا متقاضیان در صورت تمایل به اخذ ویزای تجاری اسپانیا این مدارک را به همراه خود داشته باشند.

  • تکمیل فرم تقاضای ویزا که مجموعه‌ای از اطلاعات شخصی باید در آن به صورت دقیق و کامل عنوان شده باشد و در انتها نیز فرد متقاضی دو امضا بر روی فرم تقاضا زده باشد.
  • ارائه‌ی دو قطعه عکس با سایز ۳ در ۴ و با پس زمینه سفید و بدون هیچ‌گونه رتوش
  • پرداخت هزینه نقدی درخواست ویزا براساس واحد پولی یورو
  • ارائه‌ی پرینت دریافت وقت از سوی سفارت اسپانیا و همراه داشتن آن در زمان مصاحبه
  • ارائه‌ی دعوت‌نامه در صورتی که وجود داشته باشد. اگر فرد متقاضی دعوت‌نامه‌ای را از سوی یکی از افراد مقیم اسپانیا دریافت کرده باشد باید اصل و کپی دعوت‌نامه را به همراه سایر مدارک خود ارائه دهد اما اگر از سوی شرکتی اسپانیایی دعوت-نامه داشته باشد ارائه‌ی کپی آن کفایت خواهد کرد.
  • ارائه‌ی رسید رزرو پرواز و بیمه مسافرتی
  • ارائه‌ی مدارک شغلی به صورت کامل (چنانچه فرد دارای شغلی در کشور مبدا است بایدنامه اشتغال به کار و یا فیش حقوقی و کلیه مدارک لازم برای ثبت شرکت و یا حتی مجوز کسب و پروانه پزشکی که مختص پزشکان است به همراه ترجمه آن به زبان اسپانیایی در پرونده خود قرار دهد.)
  • ارائه‌ی مدارک مالی نشان‌دهنده‌ی گردش ۶ ماهه آخر
  • ارائه‌ی ترجمه‌ای صحیح از شناسنامه و پاسپورت فرد متقاضی به همراه کپی آن‌ها

دریافت وقت سفارت برای مصاحبه

دریافت وقت سفارت برای مصاحبه یکی از کارهای مهمی است که در خصوص دریافت ویزای تجاری اسپانیا باید انجام شود و فردی که متقاضی دریافت ویزای تجاری اسپانیا است موظف بوده ۹ روز پیش از تاریخی که برای سفر به اسپانیا مشخص شده نسبت به دریافت وقت سفارت اقدامات لازم را انجام دهد. دریافت وقت سفارت برای مصاحبه به صورت آنلاین انجام می‌شود و باید توجه داشته باشید که به دلیل حجم بالای متقاضیان شبکه کمی با شلوغی مواجه خواهد بود که این یک امر طبیعی به شمار می‌رود.
زمانی که اطلاعات مورد نیاز وارد شود ایمیلی از سوی سفارت برای شما ارسال خواهد شد که نشان می‌دهد آیا اطلاعات وارد شده مورد تایید است یا نه. چنانچه نتیجه مثبت باشد زمانی برای حضور فرد متقاضی برای مصاحبه در سفارت فیکس خواهد شد و فرد متقاضی دریافت ویزای تجاری اسپانیا موظف است در تاریخی که مشخص شده در محل سفارت برای انجام مصاحبه حضور داشته باشد. هر فردی باید مدارک خود را در اختیار سفارت اسپانیا قرار دهد و انجام این کار از سوی افراد دیگر غیر ممکن خواهد بود.
تاثیری که مصاحبه در دریافت ویزای تجاری اسپانیا دارد از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد؛ متقاضیان باید ظاهر مناسبی برای خود درست کرده باشند. باید به این مساله توجه داشته باشید که استفاده از لباس‌های رسمی و گران قیمت نمی‌تواند در نظر تیم‌های بررسی تاثیرگذار باشد. گاهی اوقات وجود هرنوع حرکت غیرعادی در ظاهر فرد موجب می‌شود تا شانس خود را برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا از دست بدهد به همین دلیل توصیه می‌کنیم ظاهر مناسب و موجهی را برای خود به وجود بیاورید.
بهتر است در زمان مصاحبه سفارت اسپانیا هیچ‌گونه رفتار غیر عادی و هیجانی نداشته باشید و از پرحرفی به شدت پرهیز کنید. حرف‌هایی که عنوان می‌شود باید با مدارک ارائه شده متناسب باشد و فرد متقاضی نباید خود را بالاتر از حد واقعی نشان دهد چرا که با این کار تاثیر منفی بر روی نظر تیم‌های بررسی می‌گذارد و می‌تواند شانس خود را برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا به طور کامل از دست بدهد.
در خصوص مدارک خود نیز بهتر است دسته‌بندی مرتبی را برای ان در نظر گرفته و پیش از مصاحبه آن‌ها را تحویل دهید. اگر دسته‌بندی مشخصی برای مدارک خود در نظر بگیرید مسلما بهتر می‌توانید آن‌ها را کنترل کرده و هرمدرکی را در پوشه‌ای خاص قرار دهید. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید کنترل روحی و روانی خود است چرا که احتمال دارد در مصاحبه به شما گفته شود بخشی از مدارک ناقص می‌باشد به جای استرس و اضطراب با حفظ خونسردی خود اعلام کنید که در اسرع وقت آن را تهیه خواهید نمود.

اطلاعات بیشتر——> سفارت اسپانیا

اقامت دائم با ویزای تجاری اسپانیا

برخی افراد به دنبال دریافت اقامت دائم با ویزای تجاری اسپانیا هستند اما باید بگوییم در ابتدا دریافت ویزای تجاری اسپانیا امکان اقامت دائم را فراهم نخواهد کرد و افراد متقاضی باید یک سال در کشور اسپانیا به شغلی مناسب اشتغال داشته باشند و چنانچه گردش مالی آن‌ها خوب بود و شغلی مناسب برای خود داشته باشند می-توانند نسبت به تمدید و یا تغییر ویزای تجاری خود اقدامات لازم را انجام دهند. البته باید این مسئله را نیز مدنظر داشته باشید که در صورت انجام کلیه‌ی مراحل به‌صورت دقیق و صحیح امکان تبدیل ویزای تجاری به اقامت دائم اسپانیا وجود دارد.

اطلاعات بیشتر——> اقامت اسپانیا از طریق کار

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code