ویزای-توریستی-آلمان

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان

اگر قصد سفر به آلمان را دارید در ابتدا باید برای گرفتن ویزای توریستی آلمان مبادرت کنید. کشور آلمان با وجود جاذبه‌های گردشگری و طبیعت چشم نوازش می‌تواند مقصد خوبی برای گردشگران از سراسر دنیا باشد. از جمله جاذبه‌های دیدنی کشور آلمان می‌توان به چشم اندازهای طبیعی شهر فرانکفورت، کلیسای معروف شهر کلن و کافه‌های کوچک و زیبای شهر مونیخ اشاره کرد.
ویزای توریستی آلمان برای سفرهای تفریحی و گردشگری با مدت زمان کوتاه یا برای ملاقات با اعضای خانواده و فامیل صادر می‌شود. اگر قصد شما برای سفر به آلمان تحصیل یا کار است این ویزا نمی‌تواند مناسب کار شما باشد و باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی آلمان یا ویزای کار آلمان کنید. ویزای توریستی آلمان به مدت محدودی است و معمولا برای سه ماه صادر می‌شود. و فرد مجاز به اقامت طولانی مدت در آلمان نیست.
با توجه به اینکه کشور آلمان عضو حوزه شنگن است، ویزای صادر شده برای این کشور نیز در قالب ویزای شنگن آلمان می‌باشد. ویزای توریستی آلمان به دلایل مختلفی صادر می‌شود که از جمله برای دیدار فامیل، رانندگان ترانزیت، گردشگری و تفریح، سفر تجاری، شرکت‌کنندگان در نمایشگاه‌های بین‌المللی، ورزشی، پژوهشگران، اصحاب رسانه، دریانوردان، ویزای درمان پزشکی، ویزا برای همسران خارجی تبعه آلمان می‌باشد. افراد متقاضی باید با ارائه مدارک مورد نیاز جهت ویزای توریستی آلمان از طریق سفارت آلمان اقدام به اخذ ویزا کنند.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای توریستی آلمان

 • ترجمه شناسنامه
 • پاسپورت: پاسپورت درخواست کننده ویزای توریستی آلمان باید اعتباری بیش از شش ماه داشته باشد. از صفحاتی که مهر ویزا درج شده و صفحات اول تا پنجم کپی تهیه فرمایید.
 • سه قطعه عکس رنگی پاسپورتی: اگر نام همراهان شما در گذرنامه درخواست کننده ویزای توریستی آلمان درج شده باشد، نیاز به دو قطعه عکس از آنها نیز وجود دارد. عکس مورد نیاز جهت ویزای توریستی آلمان باید دارای شرایطی چون: رنگی بودن عکس، زمینه سفید عکس، ابعاد شش در چهار و با ظاهر فعلی فرد متقاضی همخوانی کامل داشته باشد. براساس مقرارت ویزای شنگن، عکس متقاضی ویزای توریستی آلمان بر روی برچسب ویزا چاپ می شود.
 • دعوت نامه جهت اخذ ویزای توریستی آلمان: دعوت نامه باید از طریق یکی از آشنایان شما که مقیم کشور آلمان است ارسال شود. در نداشتن دعوت‌نامه رسمی، فرد متقاضی ویزای توریستی آلمان باید برگه‌ای که نشان‌دهنده رزرو هتل برای اقامت تمام مدت در آلمان یا سند مالکیت که نشان دهد در آلمان صاحب مسکن است را ارائه دهد.
 • اجازه‌نامه رسمی والدین برای کودکانی که تنهایی یا به همراه شخص سومی به کشور آلمان سفر می‌کنند.
 • مدارک رسمی شغلی و مالی:
 1. از مهمترین مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای توریستی آلمان این است که فرد متقاضی نشان دهد تا سطح مالی‌اش با سفرش تناسب دارد. این معیار طبق حداقل حقوق روزانه فرد متقاضی ویزای توریستی آلمان ضرب در تعداد روزهای اقامت آلمان محاسبه می‌شود.
 2. برای صاحبان صنایع و تجار داشتن سند رسمی ثبت موسسه یا شرکت و صورت حساب بانکی الزامی است.
 3. برای کارمندان داشتن گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و صورت حساب بانکی که مبادرت به گرفتن ویزای توریستی آلمان الزامی است.
 4. برای افرادی که در مشاغل آزاد مشغول به‌کارند داشتن کارت صنفی و صورت‌حساب بانکی الزامی است.
 5. برای افراد تحت تکفل داشتن گواهی کاری و صورت‌حساب بانکی متکفل (شوهر یا پدر) الزامی است.
 6. توجه کنید که پرینت حساب بانکی باید بر روی سربرگ به زبان انگلیسی و توسط سفارت مهر شده ارائه شود.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان
 • بیمه مسافرتی جهت اخذ ویزای توریستی آلمان که شامل هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی و درمانی و بیمارستانی است برای متقاضیان ویزای توریستی آلمان الزامی است. برای هر فرد مبلغ 30 یورو به عنوان حداقل پوشش بیمه لازم است.
  مواردی که منجر به عدم پذیرش درخواست ویزای توریستی آلمان می‌شود:
 • درخواست ویزای توریستی آلمان بیش از سه ماه پیش از سفر مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. اما متقاضی قبل از سه ماه می‌تواند درخواست خود را در سایت سفارت آلمان ثبت کند.
 • فرم درخواست ویزای توریستی آلمان تکمیل نشده یا امضا نشده باشد.
 • متقاضی روادید توریستی آلمان، پاسپورت معتبر با مشخصات زیر ارائه ننموده باشد:
 1. دارای اعتبار حداقلی سه ماهه بعد از برگشت از آلمان پیش بینی شده باشد
 2. دارای حداقل دو صفحه خالی پاسپورت
 3. گذرنامه در 10 سال گذشته صادر شده باشد
 • عکس فرد متقاضی روادید توریستی آلمان مربوط به بیش از 12 ماه گذشته باشد.
 • درخواست‌های که دارای نقص مدارک ویزای توریستی آلمان هستند رد می‌شوند.

تعیین وقت مصاحبه در سفارت آلمان

درخواست اخذ ویزای توریستی آلمان تنها با حضور متقاضی جهت ارائه مدارک و انجام مصاحبه تایید می‌شود. گرفتن وقت مصاحبه سفارت آلمان به صورت تلفنی امکان‌پذیر نیست و فرد متقاضی ویزای توریستی آلمان می‌تواند با مراجعه به سایت سفارت آلمان، فرم تقاضای ویزای توریستی آلمان را پر کند. در روز مصاحبه باید در نظر داشته باشید که تمامی مدارک خود را بعلاوه فرم درخواست ویزا به همراه داشته باشید.البته باید در نظر داشته باشید در حال حاضر، براساس اعلام سفارت آلمان تعیین وقت مصاحبه به علت حجم بالای تقاضا در انواع مختلف ویزا بسیار زمان‌بر است. همچنین بررسی مدارک و مراحل اداری جهت صدور ویزای توریستی آلمان در حدود دو هفته طول می‌کشد.

نکاتی که در گرفتن ویزای توریستی آلمان اهمیت دارند:

 1. باید توجه کنید وقت‌های ویژه با انتظار کمتر، فقط در صورتی است که شرایطی خاص یا موارد پزشکی که در زمان پنج روز داده می‌شود.
 2. وقت‌ مصاحبه ویزای توریستی آلمان به هیچ عنوان و دلیلی قابل لغو شدن نیست. بنابراین سعی کنید وقت مصاحبه در سفارت آلمان را طوری هماهنگ کنید که مطمئن باشید در آن زمان حضور خواهید داشت.
 3. اگر شما در مدت 59 ماه پیش از وقت تعیین شده برای مصاحبه در سفارت آلمان، درخواست ویزای شنگن کرده‌اید و در آن زمان اثر انگشت ثبت شده باشد، نیازی نیست که جهت ارائه درخواست ویزای توریستی آلمان مراجعه کنید. البته باید در نظر داشته باشید که وقت مصاحبه به نام شما گرفته شود و سپس شخصی دیگر به وکالت از جانب شما با داشتن تمام مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آلمان، می-تواند درخواست را ارائه کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code