ویزای دانشجویی اسپانیا

ویزای دانشجویی اسپانیا

ویزای دانشجویی اسپانیا

افراد بسیاری تمایل دارند در کشورهای اسپانیایی تحصیلات خود را ادامه دهند تا هزینه‌های کمتری برای تحصیل پرداخت کرده و درعین‌حال، امکانات دانشگاهی متمایزی را در اختیار داشته باشند. دانشگاه‌های اسپانیا از جایگاه علمی بالایی برخوردار هستند و امکانات دانشگاهی متمایزی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که همین مسئله موجب می‌شود افراد بسیاری برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا تمایل داشته باشند.

هزینه‌ای که برای تحصیل در کشور اسپانیا موردنیاز است بسیار پایین بوده و این مسئله نیز موجب جلب‌توجه دانشجویان بسیاری شده است. عضویت اسپانیا در معاهده شنگن موجب شده تا دانشجویان بسیاری نسبت به دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام نمایند. یکی از مزایای مهمی که ویزای دانشجویی اسپانیا دارد سفر راحت و آسان به کشورهای اروپایی است که نیازی به هیچ ویزای دیگری ندارد.

کشور اسپانیا از نظام آموزشی کارآمدی برخوردار است که از آن تحت عنوان یکی از نظام‌های آموزشی و تحقیقاتی در قاره اروپا نام‌برده می‌شود. کلیه فعالیت‌های دانشگاه‌های اسپانیا تحت نظر آموزش عالی اروپا EHEA صورت می‌گیرد و مدارکی که از سوی این دانشگاه‌ها صادر می‌شود در تمام اروپا و آمریکا از اعتبار بالایی برخوردار است. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در کشور اسپانیا هستند در ابتدا باید نسبت به دریافت پذیرش از سوی دانشگاه موردنظر خود اقدامات لازم را انجام دهند تا پس‌از آن امکان دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا را داشته باشند.

برای اینکه دانشجویان بتوانند پذیرش دانشگاه‌های معتبر اسپانیا را اخذ نمایند باید در ابتدا مدارکی را ارائه کنند. پس از دریافت پذیرش از سوی دانشگاه اسپانیایی متقاضیان می‌توانند نسبت به دریافت ویزای دانشجویی مدارک لازم را به سفارت اسپانیا ارائه دهند و پس از بررسی‌های لازم ویزای تحصیلی اسپانیا برای آن‌ها صادر خواهد شد. اعتباری که دانشگاه اسپانیایی دارد می‌تواند در اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا نقش تأثیرگذاری داشته باشد.

 

دریافت کارت اقامت دانشجویی با ویزای تحصیلی اسپانیا

زمانی که دانشجوی متقاضی بتواند ویزای دانشجویی اسپانیا را دریافت کند این امکان برای او فراهم خواهد بود پس از گذشت سه ماه از تاریخ ثبت‌نام در دانشگاه کارت اقامت دانشجویی اسپانیا را نیز اخذ نماید. دریافت کارت اقامت دانشجویی موجب می‌شود دانشجوی متقاضی امکان مهاجرت را برای بستگان درجه اول خود فراهم نماید. برخی از دانشجویان نیز تمایل دارند پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه شغلی تمام‌وقت را برای خود پیدا کنند که برای رسیدن به این هدف باید ابتدا کلیه دروس خود را به بهترین شکل در دانشگاه به اتمام برسانند و تسلط خوبی بر روی زبان اسپانیایی داشته باشند. این مسئله کمک می‌کند دریافتن شغلی مناسب بهتر عمل کنند و پس‌ازآن ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تغییر دهند.

اطلاعات بیشتر—–>

اقامت اسپانیا پس از تحصیل

زبان اسپانیایی

ویزای کار

مدارک موردنیاز ویزای دانشجویی اسپانیا

 

  • ارائه مدارک تحصیلی در کنار ریزنمرات آن‌ها
  • ارائه مدرکی که نشان‌دهنده اشتغال به تحصیل فرد متقاضی است ( البته این مسئله در حالی است که متقاضی به تحصیل اشتغال داشته باشد و وقفه‌ای در دوران تحصیلی او وجود نداشته باشد)
  • ارائه رزومه کاری فرد متقاضی
  • ارائه اصل و کپی گذرنامه فرد متقاضی دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا اسپانیایی با حداقل نمره تعیین‌شده از سوی سفارت اسپانیا
  • ارائه گواهی سلامت روحی و جسمی فرد متقاضی
  • ارائه اصل و کپی از شناسنامه فرد متقاضی
  • ارائه مدرک عدم سوءپیشینه دانشجوی متقاضی
  • ارائه مدرکی معتبر که نشان‌دهنده تمکن مالی فرد متقاضی است

درهرحال متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا باید به این نکته توجه داشته باشند که مدارک موردنیاز دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا باید به‌صورت کامل ارائه شود و هیچ‌گونه نقصی در آن‌ها وجود نداشته باشد. پیش از رفتن به سفارت اسپانیا باید تمام مدارک به‌طور کامل آماده باشد و آن را در کنار نامه پذیرش از دانشگاه معتبر اسپانیایی تحویل سفارت نمود. اغلب دانشگاه‌های اسپانیا بدون داشتن مدرک زبان نیز دانشجویان را پذیرش می‌کنند اما اگر دانشجوی متقاضی مدرک زبان نداشته باشد سفارت اسپانیا از صدور ویزای دانشجویی برای او امتناع خواهد کرد.

 

مزایای تحصیل در اسپانیا

دانشگاه‌های اسپانیا از اعتبار بسیاری در جهان برخوردار هستند و تحصیل در کشور اسپانیا می‌تواند مزایای بسیاری برای دانشجویان داشته باشد. ازجمله مزایای تحصیل در اسپانیا هزینه پایین دانشگاه و قابلیت یافتن شغلی مناسب پس از به پایان رسیدن تحصیلات است. البته ناگفته نماند دانشجویانی که در دانشگاه‌های اسپانیا به تحصیل اشتغال دارند در دوره‌های فوق‌لیسانس و دکترا می‌توانند بورسیه تحصیلی اسپانیا را دریافت نمایند. از دیگر مزایای تحصیل در اسپانیا امکان اخذ اقامت دانشجویی اسپانیا است که این مسئله می‌تواند امتیازات بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار دهد.

دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا هستند می‌توانند به میزان ۳۰ درصد از تخفیفات درمانی بهره‌مند گردند و دانشجویانی که متقاضی دریافت بیمه تکمیلی هستند باید در طول سال مبلغ ۶۰ تا ۱۰۰ یورو را پرداخت نمایند. همان‌گونه که پیش‌تر نیز اعلام کردیم ازجمله مزایای تحصیل در اسپانیا هزینه تحصیل در اسپانیا است که بسیار کم است. دانشجویانی که متقاضی دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا هستند باید در طول یک ماه مبلغ ۵۰۰ الی ۶۵۰ یورو را پرداخت نمایند تا بتوانند زندگی دانشجویی خوبی داشته باشند که این هزینه دربرگیرنده هزینه مسکن، خورد­و­خوراک و رفت­و­آمد او است. در کشور اسپانیا از روزهای آخر جولای تا نیمه سپتامبر به‌عنوان تعطیلات آخر سال در نظر گرفته‌شده و این مسائل در کنار یکدیگر موجب شده افراد بسیاری نسبت به دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام نمایند.

اطلاعات بیشتر——> هزینه زندگی در اسپانیا

تحصیل در دوره کارشناسی اسپانیا

تحصیل در دوره کارشناسی اسپانیا برای دانشجویان متقاضی به مدت ۴ سال به طول خواهد انجامید و کلیه دروس این دوره به زبان اسپانیایی تدریس می‌شوند. ارائه کلیه مدارک برای ادامه تحصیل در این دوره باید به زبان اسپانیایی باشد و دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در دوره کارشناسی اسپانیا امکان کار کردن در طول هفته به مدت‌زمان ۱۰ ساعت را دارا می‌باشند که در این زمان می‌توانند برای هر یک ساعت کار خود دستمزدی در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ یورو دریافت کنند.

تحصیل در دوره کارشناسی اسپانیا به زبان انگلیسی نیز امکان­پذیر است که برای استفاده از این امکان شما می­توانید دانشگاه­ های خصوصی اسپانیا را در نظر بگیرید.

 

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد اسپانیا

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد اسپانیا برای علاقه‌مندان تنها ۲ سال طول خواهد کشید و از دو زبان انگلیسی و اسپانیایی برای تدریس کلیه دروس این دوره استفاده می‌شود. چنانچه تمایل دارید به زبان اسپانیایی تحصیلات خود را در دوره فوق‌لیسانس ادامه دهید باید پیش از ورود به دانشگاه مدرک زبان اسپانیایی خود را تحویل دهید و چنانچه تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب کرده‌اید بنا بر رشته­ ی تحصیلی شما مدرک زبان با نمره­ های متفاوتی مورد نیاز است که البته در برخی از رشته­ ها تحصیل بدون مدرک زبان نیز ممکن است.

دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد اسپانیا هستند می‌توانند در طول هفته به مدت ۲۰ ساعت کارکرده و حقوقی در حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو در هفته را دریافت نمایند. این درآمد حاصل از کار نیمه‌وقت می‌تواند برای هزینه‌های اقامت وزندگی دانشجوی موردنظر در کشور اسپانیا استفاده شود.

تحصیل در مقطع دکترا اسپانیا

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در مقطع دکترا اسپانیا دارند باید ۵ سال برای این کار زمان صرف کنند. ۲ سال از این مدت مختص کلاس‌های تخصصی این دوره بوده و ۳ سال باقی‌مانده صرف کامل کردن پایان‌نامه و دفاع از آن خواهد شد. کلیه دروس این دوره به زبان انگلیسی تدریس می‌گردد و دانشجوی متقاضی دوره دکترا امکان دریافت بورس تحصیلی اسپانیا را نیز دارد. مدت‌زمانی که برای کار دانشجویان دوره دکترا در نظر گرفته‌شده ۳۰ ساعت در طول هفته است که می‌توانند مبلغ ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو در هفته را به‌عنوان دستمزد خود دریافت نمایند.

اطلاعات بیشتر—–> بورس تحصیلی اسپانیا

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code