ویزای-کار-آلمان

ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان

یکی از گزینه‌های مهاجرتی به کشور آلمان، اخذ ویزای کار آلمان است. تعداد زیادی از افراد اخذ ویزای کار آلمان را مناسب‌ترین روش برای مهاجرت به آلمان در نظر می‌گیرند. نکته با اهمیتی که وجود دارد این است که شما با دریافت ویزای کار آلمان و کار در کشور آلمان، پرداخت مالیات و اخذ کارت آبی آلمان قادر خواهید بود که اقامت دائم کشور آلمان را به دست بیاورید.
مهاجرت به آلمان از طریق کارت آبی، ازجمله روش‌های مهاجرت به آلمان است مانند مهاجرت از طریق تحصیل در آلمان و یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان. فرد متقاضی پس از درخواست برای اخذ ویزا، باید برای دریافت اقامت و اخذ تابعیت آلمان اقدام نماید.

شرایط ویزای کار در آلمان

کشورهایی که در گروه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار دارند حدودا قوانین کار آن‌ها مشترک است، به این شکل که شما برای پیدا کردن کار در آلمان به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید. در این آگهی باشد به مدت سه ماه در کشور آلمان اطلاع رسانی شود و در صورتی که فرد مورد نظر پیدا نشد به مدت ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر باز هم کسی برای این کار پیدا نشد این دعوت‌نامه به افراد غیر اروپایی تعلق می‌گیرد.
یکی دیگر از راه‌هایی که باعث می‌شود تا سریع‌تر به ویزای کار آلمان دست پیدا کنید این است که فرصت ۶ ماهه‌ای در اختیار شما قرار می گیرد که برای پیدا کردن کار در آلمان بتوانید به این کشور سفر کنید. با توجه به رکود اقتصادی که در کشورهای اروپایی به وجود آمده است کشور آلمان دچار کمبود نیروی متخصص جوان شده است. کسانی که در رشته‌هایی مانند برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران و… تخصص دارند در الویت قرار دارند و می‌توانند سریع‌تر ویزای کار در آلمان را دریافت نمایند.
در صورتی که افراد دارای شرایط زیر باشند بهتر می‌توانند به ویزای کار در آلمان دست پیدا کنند:

 • سن‌شان زیر ۴۰ سال باشد.
 • سابقه کار تقریبا خوب و طولانی داشته باشند.
 • مدارک فنی و حرفه‌ای داشته باشند.
 • به همراه داشتن مدرک زبان آلمان، آیلتس و یا تافل.

تعداد زیادی از شرکت‌ها، کارخانجات و کمپانی‌های معتبر در کشور آلمان به نیروهای متخصص جوان برای تامین نیروهای مهندس و مختصص خود نیاز دارند. شما بعد از اینکه ویزای کار در آلمان را دریافت کردید وارد کشور آلمان شده و به مدت شش ماه به شما زمان می‌دهند تا کار مورد نظرتان را پیدا کنید. در صورتی که پیشنهاد شغلی مناسبی را دریافت کرده باشید ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید می‌شود و شما می‌توانید کارت آبی آلمان را اخذ نمایید.

اطلاعات بیشتر ——–> شرایط کار در آلمان

شرایط اخذ کارت آبی یا blue card

شرایط لازم برای اخذ کار آبی آلمان برای کسانی که در اتحادیه اروپا زندگی نمی‌کنند به شرح زیر است:
-شما باید از دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده باشید که کشور آلمان آن را تایید کرده باشد.
-شما باید یک قرارداد کاری مربوط به رشته تحصیلی، با شرکت و یا کمپانی آلمانی را در اختیار داشته باشید. این را به یاد داشته باشید در صورتی که پیشنهاد کاری نداشته باشید نمی‌توانید برای اخذ کارت آبی اقدام کنید.
-باید حقوقی که شما دریافت می‌کنید، در قرارداد منعقد شده بین شما و شرکت مورد نظر در آلمان دست کم ۴۵۰۰۰ یورو در سال باشد. در صورتی که در رشته‌هایی مانند رشته علوم پایه و ریاضیات، رشته آی تی و گروه مهندسی، اقشار پزشک (به جز دندان پزشکان) فارغ‌التحصیل شده باشید، حقوق‌تان کافی است ۳۵۰۰۰ یورو در سال باشد. جالب است بدانید شغل‌هایی که ذکر شد مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان محسوب می‌شوند.

مزایای اخذ کارت آبی یا Blue card آلمان

کارت آبی آلمان که از سال ۲۰۱۲ بر روی کار آمده است، در اصل مجوز ورود برای کسانی که متخصص هستند، است که بتوانند به راحتی در اتحادیه اروپا به جز کشورهای انگلستان، دانمارک و ایرلند کار و زندگی کنند.
کارت آبی آلمان یک ویزای کاری محسوب می‌شود که قابلیت تمدید شدن را نیز دارد و علاوه بر این امکان را دارد که از اقامت موقت به اقامت دائم کشور آلمان تبدیل شود. با داشتن این کارت می‌توانید در کشور آلمان زندگی و کار کنید. در صورتی که کارت آبی را دارا باشید همسر و فرزندان شما می‌توانند به راحتی به کشور آلمان مهاجرت نمایند. همچنین تا زمانی که کار آبی اعتبار دارد حق کار کردن و اقامت آلمان را نیز دارند.
به وسیله داشتن کارت آبی، آلمان تسهیلاتی را برای کارفرمایان در نظر گرفته است که قوانین، شرایط و الویت‌بندی‌هایی که در زمان استخدام وجود دارد حذف شود.
اگر کارت آبی و مدرک زبان B1 را در اختیار داشته باشید سریع‌تر از زمان مقرر حتی در کمتر از ۳ سال می‌توانید اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نمایید و بعد از اینکه سه سال از اقامت دائم‌تان گذشت می‌توانید برای پاسپورت آلمانی اقدام نمایید. البته این را به یاد داشته باشید در صورتی که با داشتن اقامت دائم کشور آلمان بیشتر از ۶ ماه خارج از کشور آلمان زندگی کنید اقامت دائم شما از بین می‌رود.

بیشتر بدانید ——-> مزایای زندگی در آلمان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در آلمان

 • کامل کردن فرم تقاضای کار
 • ارائه اصل شناسنامه و گذرنامه و کپی از صفحات آن
 • ارایه دو قطعه عکس
 • پرینت ساپورت مالی برای ارائه به سفارت
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی به آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • رزومه کامل فرد متقاضی
 • سوابق کاری فرد متقاضی و ترجمه آن
 • بیمه نامه
 • مدارک رزو کردن هتل یا مکان اسکان و داشتن بلیط هواپیما

بیشت مطالعه کنید ——-> مدارک مورد نظر جهت اخذ ویزای تحصیلی در آلمان

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code