ویزای کار اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا

اسپانیا به عنوان یک کشور توسعه یافته اروپایی محسوب می‌شود و رشد اقتصادی آن موجب جلب توجه افراد بسیاری گردیده و همین امر موجب شده تا متقاضیان بسیاری تمایل به اخذ ویزای کاری اسپانیا داشته باشند. برخی از ملیت‌ها برای اینکه بتوانند به راحتی در کشور اسپانیا به کار مشغول شده و زندگی کنند باید اقدام به دریافت ویزای کار اسپانیا نمایند. اجازه‌ی کار در اسپانیا ارتباط مستقیمی با وضعیت اقامت فرد متقاضی در کشور اسپانیا دارد و در اغلب موارد پیش از اینکه اجازه مهاجرت و جابجایی به کشور اسپانیا داده شود ابتدا باید وضعیت شغلی فرد متقاضی به صورت کاملا مشخصی عنوان گردد.

متقاضیانی که از اتحادیه‌ی اروپا و یا منطقه‌ی اقتصادی اروپا و یا حتی کشور سوئیس قصد کار در اسپانیا را داشته باشند به هیچ ویزایی نیاز نخواهند داشت. البته شهروندان کشور کرواسی تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ باید اجازه کار در کشور اسپانیا را دریافت نمایند. اغلب افرادی که از کشورهای غیراروپایی وارد اسپانیا می‌شوند باید نسبت به اخذ ویزای کار اسپانیا اقدام نمایند. البته در این میان استثناهایی نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال متقاضیان دانشگاهی و یا افراد محقق و دانشمندی که در حال فعالیت و تحقیق بر روی پروژه-هایی خاص هستند و یا بستگان درجه یک افرادی که بیشتر از یک سال در کشور اسپانیا در حال کار هستند نیازی به دریافت ویزای کار اسپانیا نخواهند داشت.

افرادی که به عنوان کارمند در کشور اسپانیا استخدام می‌شوند باید نسبت به دریافت ویزای کار در اسپانیا اقدام نمایند تا بتوانند بدون هیچ‌گونه مشکلی در این کشور به کار مشغول شوند. چنانچه فرد متقاضی اخذ ویزای کاری اسپانیا بتواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند کارفرمایی که در کشور اسپانیا حضور دارد باید درخواست مجوز کار را برای شما بدهد تا امکان کار کردن به صورت قانونی را در کشور اسپانیا داشته باشید.

چنانچه شغل مورد نظر وارد فهرست کمبود نیروی انسانی شود و پس از انجام تبلیغات هیچ متقاضی‌ای از اسپانیا و یا اتحادیه اروپا نداشته باشد اجازه‌نامه کار برای فرد متقاضی صادر خواهد شد. اجازه‌نامه کار صادر شده امکان اقامت را نیز برای متقاضیان دریافت ویزای کار اسپانیا به همراه دارد که پس از صدور این مجوز فرد متقاضی می‌تواند نسبت به دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهد. احتمال دارد روند دریافت اجازه‌ی کار اسپانیا ۸ ماه به طول بیانجامد و متقاضیان باید در این مدت منتظر بمانند اما زمانی که اجازه‌نامه‌ی اشتغال متقاضیان از سوی اداره کار اسپانیا تایید شود سفارت اسپانیا و یا کنسولگری ویزای اقامت و یا کار متقاضیان دریافت ویزای کار اسپانیا را صادر خواهد نمود.

شرایط گرفتن ویزای کاری اسپانیا

اخذ ویزای کاری اسپانیا دارای شرایط خاصی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت و اصول در نظر گرفته شده را به طور کامل رعایت نمود. در ادامه برخی از این شرایط ویزای کاری اسپانیا را عنوان خواهیم کرد که موجب می‌شود دریافت ویزا با سرعت بیشتری انجام شود.

 • داشتن حدود سنی ۱۷ تا ۳۰ سال
 • ارائه‌ی توافق‌نامه مبادله‌ی خدمت بین فرد متقاضی و خانواده‌ی میزبان مقیم اسپانیا. در این توافق‌نامه باید کلیه اطلاعات کاری و دستمزد ذکر شده باشد و فرد متقاضی باید ضمانت کند که امکان پشتیبانی از خود را دارد و می‌تواند از پس مسائل درمانی خود برآید.
 • امکان تمدید یک ساله مجوز وجود دارد.

دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا (Blue Cart) برای کار در اسپانیا

متقاضیانی که دارای مدرک دانشگاهی با ۳ سال سابقه‌ی تحصیلی همچون مدرک لیسانس هستند و این امکان را دارند که در سطح‌های بالاتری به کار مناسبی اشتغال داشته باشند و یا متقاضیانی که در سطوح بالایی از ۵ سال سابقه‌ی کاری بررخوردار هستند می‌توانند نسبت به دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا نیز اقدام نمایند و با این کارت در کشور اسپانیا نیز امکان اشتغال به کار را خواهند داشت.
علاوه‌براین متقاضیان باید دارای قرارداد کاری و یا حتی پیشنهاد کاری‌ باشند که کاملا قانونی است. شغلی که مدنظر است باید دستمزدی در حدود ۱٫۵ برابر حقوق متوسط در کشور اسپانیا باشد. در این صورت کارفرما موظف است از سوی فرد متقاضی نسبت به درخواست اجازه‌ی کار اقدام نماید و در این میان نیز باید ثابت شود که هیچ یک از شهروندان اسپانیایی و یا حتی اتحادیه‌ی اروپا متقاضی اشتغال در کار مورد نظر نیستند. کارفرما در زمانی که درخواست مجوز کار می-دهد باید کلیه اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی و پاسپورت و شناسنامه و حتی بیمه سلامت فرد متقاضی را تحویل دهد.
زمانی که کارت آبی اتحادیه‌ی اروپا صادر شود فرد متقاضی باید برای تقاضای ویزای کار اسپانیا به کنسولگری و یا حتی سفارت اسپانیا مراجعه نماید و با ارائه‌ی مدارک مورد نیاز به صورت کامل تقاضای اخذ ویزای کار اسپانیا را بدهد.

مدارک لازم برای کارت آبی اتحادیه‌ی اروپا

 • ارائه‌ی گذرنامه معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار دارد
 • ارائه‌ی مدرکی پزشکی که نشان‌دهنده‌ی سلامت روحی و جسمی فرد متقاضی می‌باشد
 • ارائه‌ی مدرکی که نشان دهنده‌ی عدم سوء پیشینه کیفری فرد متقاضی است
 • ارائه‌ی کپی از قرارداد کار از سوی فرد متقاضی

زمانی که ویزای کار اسپانیا برای فرد متقاضی صادر شود او ۳ ماه زمان دارد که وارد خاک کشور اسپانیا شود. کارت آبی اتحادیه‌ی اروپا تنها یک سال دارای اعتبار است و تا زمانی که فرد متقاضی شرایط لازم را داشته باشد امکان تمدید آن نیز وجود دارد. متقاضیانی که موفق به دریافت کارت آبی اتحادیه‌ی اروپا شده‌اند می-توانند به مدت ۳ ماه به دیگر کشورهایی که عضو معاهده اتحادیه‌ی اروپا هستند سفر کنند. پس از گذشت ۱۸ ماه امکان مهاجرت به یکی دیگر از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا وجود دارد اما فرد متقاضی باید مجدداً برای دریافت Blue Cart اروپا در کشور جدید تقاضانامه تکمیل نماید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اسپانیا

 • ارائه‌ی طرحی مناسب برای کسب‌وکار (Business Plan) البته درصورتی‌که نیاز باشد
 • ارائه‌ی مدرکی که نشان‌دهنده‌ی تمکن مالی فرد متقاضی برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا و یا حمایت مالی خود فرد
 • ارائه‌ی مدرکی دال برداشتن مهارت کافی و یا تجربه‌ی کافی در شغل موردنظر
 • ارائه‌ی قرارداد کاری با شرکت‌ اسپانیایی
 • مدارک ثبت و یا مجوز لازم برای انجام کار و نقشه در کشور اسپانیا
 • ارائه‌ی اطلاعاتی در خصوص پتانسیل به وجود آوردن شغل در کشور اسپانیا

افرادی که موفق به دریافت ویزای کار در اسپانیا شده‌اند می‌توانند پس از ۵ سال نسبت به دریافت اقامت دائم کشور اسپانیا درخواست دهند و پس از طی مراحل موردنیاز به‌عنوان یکی از شهروندان اسپانیایی اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند.

اطلاعات بیشتر——> اقامت اسپانیا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code