پناهندگی در اسپانیا

پناهندگی در اسپانیا

پناهندگی در اسپانیا از جمله راه هاییست که برخی از افراد به عنوان شیوه ای برای مهاجرت به آن روی می آورند. اما آیا اطلاعات درستی درباره این شیوه و خطرات آن وجود دارد؟

چه کسانی واجد شرایط پناهندگی در اسپانیا هستند؟

بر اساس قوانین اسپانیا کسانی که در کشور خود با شرایط اذیت و آزار مواجه هستند می‌توانند به این کشور درخواست اقامت اسپانیا بدهند، علت‌هایی که می‌توانند منجر به این درخواست شوند شامل مشکلاتی است که می‌تواند برخاسته از نژاد، مذهب، جنسیت یا گرایش جنسی و درنهایت دیدگاه‌های سیاسی باشد.

همچنین کسانی که به دلیل نامشخص بودن ملیت خارج از کشور خود هستند و به دلایلی قادر به بازگشت به کشور خود نیستند.

 

چگونه در اسپانیا پناهنده شویم؟

در هر محل از مرزهای قلمروی اسپانیا، فرودگاه‌ها و در تمام دفاتر مهاجرتی اسپانیا این امکان وجود دارد که درخواست پناهندگی داد.

 

آیا می‌توان در خارج از خاک اسپانیا درخواست پناهندگی به این کشور را داد؟

درصورتی‌که شما در خارج از کشور ملی خود باشید، ضمن دارا بودن شرایطی که در همین مطلب به آن اشاره شده است می‌توانید به سفارت اسپانیا درخواست پناهندگی خود را اعلام کنید.

افرادی که مستثنا از شرایط پناهندگی در اسپانیا هستند به شرح زیر است:

  • افرادی که تحت حمایت سازمان ملل به‌جز امور پناهندگان کمیساریای عالی سازمان ملل هستند.
  • افرادی که کشور اقامتشان به حقوق و تعهداتی که به آن‌ها تعهد داده است رسیدگی نکرده است.
  • افرادی که ارتکاب یک جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت، یا جنایتی جدی تحت قوانین اسپانیایی شده ­اند یا دست به جرائم سازمان‌یافته زده  ­اند.
  • افرادی که مرتکب جرائم مخالف اهداف اصلی سازمان ملل و بنیان‌گذاران آن شده­اند.

نکته مهمی که باید توجه شود این است که کشور اسپانیا نسبت به پناهندگی در اسپانیا بسیار سخت‌گیری می‌کند و چون پناهندگی پروسه اداری بسیار طولانی دارد درصورتی‌که افراد نتوانند دلیل قابل‌قبول و قانع‌کننده‌ای ارائه دهند این درخواست رد خواهد شد و فرد مجبور است به کشور خود بازگردد؛ پس قابل‌ذکر است که تأکید داشته باشیم که مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی در اسپانیا قانونی نیست و خطرات زیادی به همراه دارد.

یکی از بدترین راه‌های مهاجرت، پناه‌جویی به یک کشور دیگر هست که همواره با ‌سلامت و با پایان خوش همراه نیست، به همین علت در سال ۲۰۱۶ دریای مدیترانه به «دریای مرگ» برای پناه‌جویان لقب گرفت و طبق اعلام سازمان ملل میزان این قربانیان به پنج هزار نفر رسید. به همین علت موسسه دانش‌گستر کوه نور به‌تمامی متقاضیان اقامت در اروپا روش‌های جایگزین دیگری را پیشنهاد می‌کنند؛

موسسه دانش‌گستر کوه نور به شما پیشنهاد می‌دهد به‌منظور جلوگیری از هزینه و اتلاف وقت، سایر خطرات احتمالی به‌صورت  قانونی و در کمال آرامش اقامت خود را در اسپانیا به ما بسپارید تا از طریق بهترین راهکارهای قانونی به هدف خود دست‌یابید.

این مقاله توسط موسسه دانش گستر کوه نور تدوین شده و در مورد انواع راههای مهاجرت به اسپانیا ، راه کار های متفاوت برای کسباقامت اسپانیا از طریق کار و شرایط و ضوابط اخذ تابعیت اسپانیا می باشد.

۴.۳ (۸۶.۶۷%) ۳ votes
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code