پنج دانشگاه برتر بارسلونا

پنج دانشگاه برتر بارسلونا

آب و هوا، شب زنده داری، صحنه های هنری، غذا، معماری، سبک زندگی و… تنها برخی از دلایلی هستند که اثبات میکند بارسلونا شهر فوق العاده ای برای زندگی است.
خوشبختانه، وجود برخی از دانشگاه های برتر جهانی با رنگینک عالی، بارسلونا را هم چنین شهر ایده آل برای ادامه تحصیل میکند.
از قدیمی ترین دانشگاه ها، تا مدرن ترین دانشگاه ها، صدها گزینه برای انتخاب شما در اسپانیا وجود دارد. در ادامه به برسی پنج دانشگاه برتر بارسلونا پرداخته ایم.

اگر هنوز در تصممیم گیری مردد هستید، در ادامه با برسی برترین دانشگاه های بارسلونا برای کمک به تصمیم گیری شما در تحصیل در اسپانیا  می پردازیم.

۱. (University of Barcelona (UB

دانشگاه بارسلونا ، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان در شهر بارسلونا است که در سال ۱۴۵۰ساخته شده است. این دانشگاه، نه تنها بهترین دانشگاه بارسلونا از نظر رتبه، بلکه دارای رتبه اول درمیان بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اسپانیا می باشد. دانشکده اصلی در مرکز شهر قرار دارد که تنها پنج دقیقه تا Plaça Catalunya، پیاده فاصله دارد.

این دانشگاه ۷۰ برنامه کارشناسی ارشد و ۳۵۰ برنامه کارشناسی ارائه میدهد. علاوه بر این، در ارائه رشته های هنری و فرهنگی بسیار فعال است. این دانشگاه یکی از محبوب ترین و مطرح ترین دانشگاه های اسپانیا است که فارغ التحصیلان آن البته بالاترین میزان اشتغال، در مقایسه با سایر مراکز آموزش دارا هستند.

۲. (Autonomous University of Barcelona (UAB

دانشگاه اتونوما بارسلونا، در زمانی که اسپانیا تحت حکومت ژنرال فرانکو بود، درسال ۱۹۶۸، ساخته شد. که از آن زمان، در عرصه ارائه علم و آموزش، پیشتاز بود. موقعیت مکانی این دانشگاه، خارج از شهر و در نزدیکی Sardaola del Vallés، است. این دانشگاه ، در میان دانشگاه های برتر اسپانیا، شخصیت فرهنگی، هنری مطرح در اسپانیا است.

۳. (University Pompeu Fabra (UPF

دانشگاه پمپئوفابرا، ۲۰ سال گذشته، در سال ۱۹۹۰ ساخته شده است. و توسط روزنامه The Times ،بعنوان یکی از هفت مراکز آموزشی با سرعت رشد بسیار سریع، درجهان معرفی شد. این دانشگاه در بسیاری از زمینه ها مثل بیزینس، حقوق و علوم سیاسی، جزء برترین دانشگاه های اسپانیا است.

این دانشگاه، دارای ۳ ساختمان اصلی در مرکز شهر، است که با ظاهر تاریخی، بسیار مدرن، و دارای تکنولوژی پیشرفته جهانی است.

در حالی که دانشگاه های بارسلونا و اتونوما بارسلونا، سابقه ی طولانی در ارائه رشته های علوم انسانی و تحقیقات علمی دارند، UPF، در زمینه بیزینس، بسیار درخشید.

۴. Polytechnic University of Catalunya

بزرگترین دانشگاه مهندسی، در بارسلونا، دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا، است که در سال ۱۹۷۰ درنتیجه ی ادغام دو دانشگاه اصلی معماری، و مهندسی ساخته شد. امروزه، این دانشگاه، بعنوان برترین دانشگا ه پلی تکنیک، در اسپانیا شناخته میشود که از ۴۲ دپارتمان تخصصی تشکیل شده است که هر یک از این دپارتمان ها، هرساله بیش از ۳۰ هزار دانشجو در رشته های معماری، علوم و مهندسی می پذیرد.

علاوه بر این دانشگاه پلی تکنیک کاتولونیا، تعداد بسیار زیادی از برنامه های بین المللی را با همکاری دانشگاه های خارجی ،برای ارائه به دانشجویان بین المللی ارائه میدهد که در این میان با بیش از ۶۰ دانشگاه خارجی همکاری میکند.

پردیس اصلی این دانشگاه در شهر بارسلونا است و پردیس های دیگر در شهرهای مانرسا،Sant Cugat del Vallés ، Castelldefels و می باشد.

۵. University Ramon Llul

برخلاف دانشگاه های ذکر شده، آخرین مورد از  پنج دانشگاه برتر بارسلونا ، یک دانشگاه خصوصی به نام University Ramon Llul ، قرار دارد. که در سال ۱۹۹۰ و توسط تعدادی از موسسات آموزشی ساخته شد. امروزه، در مجموع ۱۱ دانشگاه و مدرسه، دانشگاه University Ramon Llul ، را تشکیل داده اند.

دانشگاه University Ramon Llu ، علاوه بر ارائه رشته های مدیریتی و طراحی، این دانشگاه هم چنین، دوره هایی در زمینه فلسفه، روانشناسی، ورزش، مهندسی و معماری ارائه میدهد.نقطه قوت این دانشگاه، ساختار تعاملی این دانشگاه است که همزمان شانس یادگیری از برترین اساتید و کارشناسان را برای دانش آموزان فراهم میکند.

اگر قصد تحصیل در اسپانیا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code