تحصیل در آلمان

تحصیل در دانشگاه آلمان

شاید تغییرات جدید مهاجرت به آلمان و همچنین قوانین سال ۲۰۱۹ برای “تحصیل در آلمان” باعث شده باشند که متقاضیان مهاجرت به این کشور با مشکلاتی از قبیل اخذ وقت سفارت آلمان، رسیدن به سطح مورد نظر زبان آلمانی، ثبت نام در آزمون گوته و گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان مواجه باشند، اما با این حال تحصیل آلمان همچنان هوادارن خاص خود را دارد که در این مسیر گام بر می دارند و بدون شک به هدف خود نیز خواهند رسید.

لیست مطالبی که در این مقاله توسط کارشناسان به آنها پرداخته شده.

طول دوره تحصیل

 • لیسانس : بین ۶ تا ۸ ترم
 • فوق لیسانس : بین ۳ تا ۴ ترم
 • دکتری : بین ۳ الی ۶ سال

هزینه تحصیل

 • لیسانس : حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو در هر ترم
 • فوق لیسانس: حدود ۵۰۰ یورو در هر ترم
 • دکتری : رایگان (۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو  برای ثبت نام و خدمات)

شرایط تحصیل

 • لیسانس:مدرک B1 آلمانی الزامی
 • فوق لیسانس: مدرک B1  یا ۶.۵ آیلتس
 • دکتری : آیلتس ۷ آکادمیک، مدرک ارشد مورد تایید

هزینه مسکن 

 • مسکن: حدود : ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه
 • خوابگاه‌های دولتی : ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو
 • خوابگاه‌های خصوصی دانشجویی: ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو

ساعت کار مجاز

 • لیسانس : ۱۰ ساعت در هفته
 • فوق لیسانس : ۲۰ ساعت در هفته
 • دکتری : فول تایم

مدت زمان پروسه اخذ

 • پذیرش و ویزای تحصیلی : ۲ سال
 • وقت سفارت: طبق سیستم جدید تعیین وقت سفارت آلمان در شرایط خاصی امکان دریافت وقت سفارت بین ۴ تا ۶ هفته وجود دارد.
 • تایم مصاحبه : حدود ۱۵ دقیقه
 • زبان انتخابی انگلیسی یا آلمانی

شروع مطالب سایت

قوانین جدید تحصیل در آلمان سال ۲۰۲۰

از جمله قوانین جدید تحصیل در آلمان ۲۰۲۰ موارد زیر هستند که هر کدام را به تفکیک مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 1. مدرک زبان تحصیل در المان ۲۰۲۰
 2. وقت سفارت آلمان در سال ۲۰۲۰
 3. ویزای پیوست به فرد مستحق حفاظت حمایتی آلمان
 4. اخذ ویزا کار آلمان برای افراد خارج از اتحادیه اروپا

۱- مدرک زبان تحصیل در آلمان ۲۰۲۰

تغییر شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان از جمله مواردی است که در سال ۲۰۲۰ تاثیر زیادی در روند مهاجرت تحصیلی داشته است، به عنوان نمونه تا پایان سال ۲۰۱۹ مدرک زبان آلمانی مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در سطح B1 قابل قبول بوده است اما در حال حاضر بسیاری از دانشگاه ها اجباری کردن مدرک زبان B2 آلمانی و یا Test daf را برای تحصیل در دستور کار قرار داده اند.

مدرک زبان آلمانی

شاید اولین و مهم‌ترین موردی که پیش از انتخاب آلمان به‌عنوان مقصد برای ادامه تحصیل باید مدنظر داشت، انتخاب زبان رشته‌ی تحصیلی در آلمان است. در دانشگاه‌های مختلف آلمان و برای مقاطع مختلف تحصیلی دروس به دو زبان آلمانی(زبان غالب) و انگلیسی به‌عنوان زبان دوم ارائه می‌شود. هرچند که امکان تحصیل در همه‌ی رشته‌ها به زبان آلمانی وجود دارد اما رشته‌های محدودتری به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. ضمن آنکه ادامه تحصیل در برخی رشته‌ها به زبان انگلیسی مشمول پرداخت هزینه خواهد شد.

امکان اخذ مدرک زبان آلمانی در ایران از موسسه فرهنگی آلمان در تهران(گوته) و همچنین مرکز فرهنگی اتریش (OKF) امکان‌پذیر است.
همچنین بسیاری از دانشگاه‌های آلمان نیاز به مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵ دانشگاهی و یا تافل اینترنتی ۸۵ به بالا می‌باشند. هر چند که برای رشته‌های مختلف این حد نمره زبانی متفاوت است.

۲- وقت سفارت آلمان ۲۰۲۰

همچنین تغییر قانون اخذ وقت سفارت آلمان برای پیوست (وقت سفارت برای پیوستن به همسر از ایران) نیز در سال ۲۰۲۰ به این شکل شده است که فردی که در ایران حضور دارد باید وقت سفارت خود را از نوع فرد اصلی درخواست دهد، به بیانی دیگر اگر همسر شخص در آلمان ویزای تحصیلی گرفته است یا اقامت تحصیلی دارد، ایشان از ایران باید وقت سفارت دانشجویی درخواست دهد که در نیمه اول سال ۲۰۲۰ سیستم وقت دهی سفارت آلمان بازه زمانی بیش از دوازده ماه (حدود شانزده ماه) را برای وقت دهی در نظر می گیرد.

برای تحصیل در مقطع کالج همچنان وقت ها بیش از ۱۲ ماه هستند و برای مقاطع بالاتر با شرط ارائه شرایط دانشگاه از جمله مدرک زبان میتوان وقت سریع تری گرفت.

۳- ویزای پیوست به فرد مستحق حفاظت حمایتی آلمان

قانون دیگری که در تاریخ ۱۷ مارس سال ۲۰۱۶ به اجرا در آمد اما در بین هم وطنان عزیزمان اخیرا مورد توجه قرار گرفته، این است که اگر فرد پناهجو در آلمان گواهی سازمان فدرال مهاجرت و پناهجویان آلمان (BAMF) را دارد و در گواهی مذکور استحقاق (Subsidiar Schutzberechtigt) او برای دریافت حمایت ذکر شده است، می تواند برای فرزندان مجرد زیر ۱۸ سال درخواست ویزای پیوست به فرد مستحق حفاطت حمایتی آلمان کند. همچنین شرایط ویزای پیوست به فرد مستحق حفاظت حمایتی آلمان این اجازه را به والدین فرزندان زیر ۱۸ سال که در آلمان پناهنده شده اند می دهد که از کشور مبدا درخواست ویزا بدهند.

اطلاعات بیشتر : ویزای همراه آلمان

۴- اخذ ویزا کار آلمان برای افراد خارج از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰

قوانین سال ۲۰۲۰ در رابطه با ویزای کار نیروهای متخصص خارج از اتحادیه اروپا دستخوش تغییراتی شده است که می تواند فرصت های خوبی را برای افراد متقاضی دریافت ویزای کار آلمان (ویزای بلوکارت آلمان) فراهم آورد. بر اساس نیاز به نیروی کار در کشور آلمان و بر مبنای این قانون، افراد متخصصی که قصد مهاجرت کاری به آلمان دارند می توانند ضمن فراهم آوردن شرایط مورد نیاز برای ویزای کاری آلمان (سابقه کار، نمره زبان و …) برای این نوع ویزا اقدام کنند. البته باید توجه داشت که احتمال موفقیت برای اخذ ویزای کار آلمان چندان بالا نیست و باید مسیر طولانی و ریسک انگیزی را پشت سر گذاشت.

ویزای کار آلمان

در نهایت موارد فوق از جمله قوانینی بود که در رابطه با کشور آلمان تغییر کرده است که می توانند مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل باشد، لذا موسسه دانش گستر کوه نور این افتخار را دارد که بتواند با سال ها تجربه و تخصص در کنار شما باشد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان

هزینه های تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان به خاطر متقاضیان بسیاری که دارد به طور معمول دارای هزینه‌های متوسطی برای زندگی می‌باشد. کشور آلمان از نظر صنعتی در بالاترین ردیف قرار دارد. این دلیل بسیاری بزرگی برای ادامه تحصیل و همینطور بهره بردن از مزایایی است که شخص با تحصیل می‌تواند آن را دریافت نماید.

هزینه زندگی ۲۰۲۰

فرد دانشجو می‌تواند در کنار تحصیلش ساعاتی را در طول هفته مشغول به کار شود. یکی دیگر از مزایای تحصیل آلمان این است هزینه زندگی در آلمان باید با حقوق به دست آمده همخوانی داشته باشد و فرد می‌تواند به‌راحتی هزینه زندگی خود را تامین نماید. حقوق ماهیانه‌‌ی این افراد حدوداً ۸۵۰ یورو است. البته درآمدی که فرد به دست می آورد بیشتر به رشته تحصیلی و شغلی که مطابق با رشته‌ی خود انتخاب کرده است بستگی دارد.

اطلاعات بیشتر : مزایا و معایب زندگی در آلمان را اینجا بخوانید.

هزینه زندگی در آلمان

البته بهتر است بدانید که سابقه کاری افراد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال شرایط ادامه تحصیل در آلمان در رشته حقوق طوری است که فرد در اوایل کار حقوقی تقریبا ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در ماه ممکن است که داشته باشد، البته با زیاد شدن مدت زمان کاری‌تان حقوق شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

شرایط تحصیل دندان پزشکی در آلمان به شکلی است که فرد پس از به پایان رسیدن تحصیل خود و یا در زمان تحصیل قادر است حقوق بسیار بالایی را در ماه کسب کند؛ زیرا تحصیل در در رشته پزشکی در آلمان علاوه بر این که متقاضیان بسیاری دارد، در آمد زیادی نیز از این طریق به دست می-آید. تقریبا برخی از کسانی که به کشور آلمان سفر می‌کنند همیشه نگران هزینه‌های زندگی خود در این کشور هستند.

هزینه تحصیل ۲۰۲۰

هزینه تحصیل در المان به مانند سایر کشورهای اروپایی در محدوده‌ی متوسطی برای دانشجویان کاملاً تعریف‌شده است.

هزینه تحصیل در آلمان : حداقل ۷۰۰ یورو هر ترم

که شامل هزینه‌های خورد و خوراک، مسکن و رفت‌وآمد خواهد بود.

بخشی از این هزینه‌ها شامل مسکن و یا خوابگاه و تغذیه است، با توجه به شهری که می‌خواهید در آن سکنی داشته باشید متغیر است .مثلا برای مسکن بطورمیانگین، در ماه باید بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو و برای خوابگاه‌های دولتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو و خوابگاه‌های خصوصی دانشجویی ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو هزینه کنید.

همان‌طور که ذکر شد سهم عمده هزینه‌های زندگی و تحصیل المان، هزینه مسکن است که البته برای شهرهای مختلف آلمان متفاوت است و به‌صورت کلی برای شهرهای بزرگ‌تر گران‌تر است. ضمن اینکه دانشجویان در آلمان می‌توانند از خانه‌های مشترک دانشجویی که به WG مشهور هستند استفاده نمایند که مقرون‌به‌صرفه تر هستند.

لازم به ذکر است که برخی دانشگاه‌های آلمان هزینه‌های ثبت‌نام اولیه‌ای را برای هر ترم از دانشجویان به‌عنوان Ticket Semester دریافت می‌کنند که این هزینه در کنار اینکه جهت ثبت‌نام و روند اداری دانشگاه در نظر گرفته‌شده است با استفاده از کارت دانشجویی که از این طریق در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، امکان استفاده از بسیاری از خدمات حمل‌ونقل عمومی در همان ایالت آلمان برای دانشجو به‌صورت رایگان فراهم می‌گردد.

شهریه دانشگاه‌های آلمان

در کل شما می‌توانید با دریافت پذیرش و قبولی در دانشگاه‌های دولتی آلمان از هزینه‌های زندگی و تحصیلی خود تا میزان زیادی بکاهید. تحصیل در کشور آلمان به خاطر خصوصیات مثبتی که دارد مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است.

تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. ولی در دانشگاه‌های بسیار عالی که نسبت به دانشگاه‌های دولتی مزایای بیشتری را دارد باید ۵۰۰ یورو برای شهریه آن بپردازید. این هزینه مربوط به شهریه است و برای هزینه‌های اضافی در هر ترم باید تقربیا ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو پرداخت نمایید. علاوه بر این می‌توانید برای پایین آوردن میزان هزینه‌های خود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

شرایط تحصیل در آلمان

تحصیل در دانشگاه های المان برای هر مقطع تحصیلی دانشگاهی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجوهای خارجی فراهم شده است به‌گونه‌ای که با توجه به فراهم کردن پیش‌نیازهای هر مقطع می‌توان برای تحصیل در دانشگاه های آلمان اقدام کرد.

دانشگاه های آلمان

علاوه بر هزینه‌های تحصیل که رایگان است، در تمام مقاطع تحصیلی دانشگاهی نیز می‌توان به زبان رسمی کشور آلمان یعنی زبان آلمانی و یا بنا به رشته‌های تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های آلمان به ادامه تحصیل پرداخت. هرچند که غالب زندگی روزمره و کاری در خارج از دانشگاه نیاز به دانش زبان آلمانی دارد اما جهت تحصیل در بسیاری از رشته‌های تحصیلی این کشور می‌توان زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان در مقطع فوق لیسانس و دکتری انتخاب نمود.

مقطع دکتری

تحصیل در آلمان در مقطع دکتری در برترین دانشگاه‌های آلمان امکان پذیر است. در کشور آلمان تقریبا ۳۰۰ مرکز علمی به همراه بهترین امکانات و شرایط تحصیلی قرار دارد. به همین دلیل شرایط تحصیل آلمان به طور رایگان در دسترس است. البته اگر افراد ترم تابستانی را دریافت نمایند باید مقداری هزینه برای شهریه دانشگاه کنند. ولی این مبلغ بسیار اندک بوده است و تا حدودی رایگان محسوب می‌شود.

مقطع فوق لیسانس

تحصیل با مدرک دیپلم و تحصیل در مقطع دکتری و یا ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس بسیار کم هزینه است و کشور آلمان از جمله بهترین انتخاب برای این افراد به شمار می‌رود. یکی از مزایایی که تحصیل در کشور آلمان دارد وجود ۸۳ دانشگاه به انگلیسی است که برخی از این دانشگاه‌ها بعد از پشت سر گذاشتن ۴ تا ۶ ترم این شانس را در مقابل دانشجو قرار می‌دهد که در دانشگاه‌های آمریکا، استرالیا و یا کاناداد انتقالی بگیرید.

برخی از این دانشگاه‌ها در فهرست دانشگاه‌های رایگان آلمان وجود دارد. نکته‌ی مهمی که وجود دارد این است که این دانشگاه‌ها نیاز به داشتن مدرک تافل دارد. البته برخی از آن‌ها دارای دوره‌های زبان در خود دانشگاه هستند و فرد متقاضی می‌تواند تحصیل بدون مدرک زبان را تجربه کند.

تحصیل پیش از ‌دانشگاه

مهدکودک در آلمان از ۳ سالگی برای کودکان قبل از ورود به دبستان آغاز می‌شود. طول دوره‌ی دبستان در آلمان شامل ۴ سال آموزشی است که از شش‌سالگی آغاز می‌شود و پس از این دوره دبستان دانش آموزان می‌توانند وارد دوره‌ی آموزشی ۶ ساله دوم شوند. پس از طی ۹ سال تحصیلی دانش آموزان می‌توانند وارد دوره‌ی یک‌ساله‌ی پایانی دبیرستان شوند و پس از ۱۳ سال تحصیل دیپلم عمومی دبیرستان Abitur و بعداز آن می‌توانند به دانشگاه های آلمان جهت تحصیل وارد شوند.

تحصیلات‌ دانشگاهی در آلمان‌

دانش آموزان در آلمان پس از گذراندن دوره‌ی سیزده‌ساله و داشتن مدرک Abitur می‌توانند وارد دانشگاه‌های آلمان شوند. به‌طورکلی تنوع دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی آلمان دربرگیرنده دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، دانشگاه‌های آموزش عالی هنری و دانشگاه‌های علمی و فنی این کشور است. دانش آموزان کشورهای خارجی که دیپلم دوازده‌ساله دارند بنا به شرایط دیپلم و رشته‌ای که تحصیل‌کرده‌اند و همچنین رشته‌ای که در آلمان قصد دارند در دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند نیاز به گذراندن آزمون سطح علمی آلمان و یا گذراندن دوره‌ی یک‌ساله کالج‌های آلمان می‌باشند. در ادامه به توضیح بیشتر درباره‌ی دوره‌های مختلف “تحصیل در آلمان” می‌پردازیم:

 1. Diplom – Vorprürung یا Zwischenprüfung: : این دوره‌ای ۴ ساله جهت تحصیل دروس عملی و نظری است که با گذراندن آن ادامه تحصیل در دانشگاه ممکن خواهد بود.
 2. Diplom (FH) – Diplom Ing.: دوره‌های ۴ ساله مشابه دوره‌ی کارشناسی است که دارای یک دوره‌ی کارآموزی نیز است و دانش آموزان با ارائه‌ی پایان‌نامه‌ی تحصیلی می‌توانند مدرک آن را دریافت کنند.
 3. دوره کارشناسی رسمی یا Bachelor : این دوره شامل کارشناسی ۳ یا ۴ ساله است که دانشجویان پس از گذراندن ۱۸۰الی ۲۴۰ واحد اروپایی می‌توانند مدرک کارشناسی یا لیسانس آلمان دریافت کنند.

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از ۱۳ سال سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در اروپا خصوصا تحصیل در اسپانیا می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اسپانیا ، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی و همچنین کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند. اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

اطلاعات مفید برای اقدام به مهاجرت تحصیلی آلمان

بهترین دانشگاه های آلمان

دانشگاه Ruprecht Karls – هایدلبرگ

مزایای تحصیل آلمان

از مزایای تحصیل در آلمان می‌توان به امکان کار و اقامت آلمان پس از پایان تحصیل به دلیل اقتصاد قوی این کشور اشاره کرد. کشور آلمان را می‌توان مهم‌ترین کشور حوزه‌ی اتحادیه اروپا به لحاظ اقتصادی دانست. آلمان یکی از قطب‌های صنعتی دنیاست که مهم‌ترین صنایع آن بر مبنای صنایع شیمیایی، خودرو، الکترونیک، کامپیوتر و صنایع و تجهیزات سنگین بنا شده است.
تحصیل در آلمان بر اساس اصل تحصیل رایگان بنا شده است و تحصیل رایگان در آلمان در بسیاری از ایالت‌های آلمان همچنان برای دانشجویان آلمانی و خارجی برقرار است. به‌ منظور تحصیل در این کشور دانشجو صرفاً باید هزینه‌ی زندگی خود را به عهده بگیرد. از جمله مزایای آن شامل موارد زیر است:

 • وجود دانشگاه‌های برتر دنیا با امکانات پیشرفته جهت تحصیل المان
 • تحصیل رایگان در برترین دانشگاه‌های دولتی و خصوصی آلمان یا با هزینه مناسب و اینکه تنها هزینه‌ی ناچیزی بابت ثبت‌نام و خدمات دانشجویی وجود دارد.
 • امکان تمدید ویزای دانشجویی آلمان به مدت یک سال و نیم پس از پایان دوران تحصیل برای اخذ اقامت دائم و پیدا کردن کار، شرایط کار در آلمان را اینجا ببینید
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی با توجه به رشته و دانشگاه
 • امکان کار دانشجویی پاره‌وقت در حین تحصیل با درآمد ساعتی بین هشت ‌تا ده یورو که می‌تواند بیش از نیمی از هزینه دانشجویی را تأمین کند.
 • امکان اخذ بورسیه تحصیلی آلمان با توجه به شرایط، مدارک و امتیازات دانشجویان
 • امکان اخذ ویزای همراه آلمان برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان اخذ پذیرش با دیپلم ۱۱ ساله و بدون نیاز به گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی در برخی دانشگاه‌های خصوصی
 • امکان استفاده از سیستم حمل‌ونقل شهری برای دانشجویان با خریداری بلیت دانشجویی در آلمان
 • امکان سفر به‌تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن با ویزای دانشجویی آلمان

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی آلمان

 1. ترجمه رسمی و مدارک تحصیلی و ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
 2. ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریزنمرات آن
 3. ترجمه رسمی مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات
 4. پاسپورت متقاضی با ۶ ماه اعتبار
 5. مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 6. پروپوزال و انگیزه نامه
 7. توصیه‌نامه اساتید در صورت مقطع کارشناسی به بعد

****** اطلاعات بیشتر : توصیه نامه استاد

ویزای تحصیل در آلمان

یکی از مسائلی که باعث مشغول شدن ذهن افراد برای تحصیل آلمان شده است اخذ ویزای تحصیلی است. ولی نگران نباشید. شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک خود به‌راحتی ویزای تحصیلی را دریافت نموده و در کشور آلمان تحصیلات خود را ادامه دهد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که تمام مدارکی که ارائه می‌دهید باید ترجمه‌شده باشند. اخذ هر نوع ویزایی در کشور آلمان بسیار راحت است و شما برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان دچار مشکل نمی‌شوید. لذا شما می‌توانید مدارک موردنیاز ویزا را به سفارت ارائه داده و ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایید. مدارک مورد نظر جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان :

 • تکمیل سه فرم درخواست ویزا که به صورت صحیح تکمیل شده‌اند و به وسیله شخص متقاضی امضا شده‌اند
 • ارائه‌ی پاسپورت معتبر که دارای اعتبار زمانی کافی است
 • ارائه‌ی شناسنامه فرد متقاضی
 • تعهدنامه مالی و گواهی نشان دهنده‌ی تمکن مالی فرد متقاضی
 • ارائه‌ی مدارک نشان دهنده‌ی سابقه شغلی فرد متقاضی
 • ارائه‌ی مدرکی که نشان می‌دهد فرد بیمه سلامتی داشته است

راهنما : برای گرفتن ویزای آلمان باید این موارد را بدانید.

آخرین وضعیت تحصیل در آلمان در سال ۲۰۲۰

همانطور که می دانید شرایط مهاجرت در طول سال دچار تغییرات بسیار زیادی می شوند، در رابطه با آلمان آخرین تغییرات قابل توجهی که داشتیم الزام ارائه ترجمه آلمانی مدارک تحصیلی، افزایش میزان تمکن مالی مورد نیاز ویزا و … است که پروسه مهاجرت ویزایی بسیاری دانشجویان را تحت تاثیر قرار می دهد. با در نظر گرفتن این مساله که قوانین ویزایی آلمان و تمام کشورها ممکن است در هر زمانی دچار دگرگونی شوند، دقت داشته باشید که برای هرگونه اقدامی باید شرایط موجود را بررسی کنید. در این راستا کارشناسان و مشاورین موسسه دانش گستر کوه نور شما را یاری خواهند داد.

سوالات متداول برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

بله تحصیل در آلمان به دلیل ارائه شرایط بورسیه نیازی به پرداخت شهریه ندارد و تنهای هزینه کمی برای ثبت نام و خدمات نیاز است. تنها باید شرایط دریافت بورسیه را کسب کنید. شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ….

خیر، برای تحصیل در آلمان یا نیاز به پول دارید یا بورسیه ، داشتن مدرک زبان و معدل بالا و مقالات معتبر برای دریافت بورسیه به شما کمک خواهد کرد.

بله، در صورتی که پس از تحصیل بتوانید شعل مناسب بیابید و استخدام شوید میتوانید برای ویزای کاری و اقامت اقدام کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید دو کار انجام دهید ابتدا درخواست وقت سفارت در سایت مربوطه ایجاد کنید و لیست مدارک لازم که در مقاله درج شد بصورت کامل و دقیق تهیه کنید.سپس مصاحبه ای حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انجام خواهید داد مدارک را ارائه میدهید و دلیل درخواستتان را بیان میکنید و در صورت تایید و نبودن مشکل ویزای خودرو را دریافت میکنید، حدود زمان گرفتن نتیجه ویزا از ۲ ماه تا ۲ سال ممکن است به طول انجامد.

برای تحصیل در آلمان شرایط سنی و معدل خاصی وجود ندارد و شما میتوانید در هر سنی و با هر معدلی ویزا بگیرید اما هرچه سن شما کمتر و رزومه قوی تری داشته باشید شانس دریافت ویزا برای شما بیشتر خواهد بود.

۹ پاسخ
 1. angel
  angel گفته:

  با سلام و عرض تشکر
  بنده میخواستم بدونم آیا دانشگاهی در آلمان وجود داره که من بتونم برای ارشد صنایع ، مدیریت ، MBA یا ارشد مرتبط با رشته کارشناسیم (مهندسی صنایع) با معدل پایین کارشناسی (۱۲٫۳۰) اقدام کنم؟من بیشتر مسئلم معدل هست میخوام بدونم با این معدل اگر بقیه مدارک رو داشته باشم میتونم پذیرش بگیرم یا نه؟
  پیشاپیش ممنونم از پاسختون

  پاسخ
  • کوه نور
   کوه نور گفته:

   با سلام وقتتون بخیر باشه
   امکان اقدام وجود داره فقط به صورت دقیق تر بایستی مدارکتون رو بررسی کنیم تا پاسخ درست تری خدمتتون بدیم
   پیشنهاد من اینه که با مشاوره تخصصی موسسه صحبتی داشته باشید تا مدارکتون رو بررسی کنیم
   شماره تماس موسسه ۰۲۱۴۴۲۷۲۴۵۰ یا ۰۲۱۴۵۱۳۱
   koohenoor.institute@yahoo.com

 2. amin
  amin گفته:

  سلام و خسته نباشید

  وقتی در رشته ای پذیرش بگیریم که زبان آن انگلیسی هست و نه آلمانی، باز هم سفارت از ما مدرک زبان آلمانی میخواهد؟

  ممنون.

  پاسخ
  • کوه نور 9
   کوه نور ۹ گفته:

   با سلام وقتتون بخیر
   لطفا جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان در طول ساعت کاری با شماره های موسسه تماس بفرمایید که همکاران راهنماییتون کنن.
   ۰۲۱۴۴۲۷۲۴۵۰ (۱۰ Lines)

  • کوه نور 9
   کوه نور ۹ گفته:

   با سلام
   برای کشور آلمان به مدرک زبان نیاز دارید ، اینکه آلمانی باشه یا انگلیسی بسته به رشته تحصیلیتون متفاوت هستش جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان ، در طول ساعت کاری با شماره های موسسه تماس بفرمایید که همکاران به صورت کامل راهنماییتون کنن
   شماره تماس موسسه ۰۲۱۴۴۲۷۲۴۵۰ یا ۰۲۱۴۵۱۳۱

 3. سامان
  سامان گفته:

  سلام من ارشد مکانیک هستم مقاله هم دارم ولی مدرک زبان ندارم و فعلا وقت کلاس رفتن ندارم ایا میشه بدون مدرک زبان هم برای دکترا با فول فاند اقدام کرد ؟ و چقدر هزینه داره؟ ممنون

  پاسخ
  • موسسه مهاجرتی کوه نور
   موسسه مهاجرتی کوه نور گفته:

   با سلام
   برای دریافت بورسیه داشتن مدرک زبان الزامی است و اگر نداشته باشید امکان دریافت بورسیه سخت میشود.و نیاز به رزومه قوی دارد مانند مقاله اختراع و…باید در این زمینه ها فعالیت داشته باشید تا بورسیه شاملتون بشود.بهتر است رزومتون بررسی شود توسط مشاور تخصصی تا دقیق در این زمینه راهنماییتون کنند

  • موسسه مهاجرتی کوه نور
   موسسه مهاجرتی کوه نور گفته:

   با سلام
   اگر مدرک زبان دارید برایتان میتوانیم اقدام داشته باشیم و داشتن مدرک زبان در کشور آلمان الزامی است و به موازاتش برای بورسیه هم میتوانیم برایتان اقدام داشته باشیم و باید شرایط و رزومتون بررسی شود توسط مشاور تخصصی موسسه .در صورت تمایل برای گرفتن وقت مشاوره حضوری و تلفنی در ساعات اداری تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code